Як вивчити теорію ймовірності.

Теорія ймовірності - один з найважливіших розділів математики, що вивчає закономірність випадкових явищ: випадкові величини, випадкові події, їх властивості та операції, які можна з ними робити. Щоб оволодіти цією складною наукою, доведеться докласти чимало зусиль.
Вам знадобиться
  • - список питань до іспиту;
  • - підручники Е.С. Вентцель або В.Є. Гмурман.
Інструкція
1
Якщо ви протягом семестру пропускали слова викладача повз вуха, почніть вивчення теорії ймовірності з засвоєння найважливіших визначень. Запам'ятайте, що таке випадкова величина, які можна навести приклади випадкових величин (випали окуляри на гральних кістках), на які класи вони діляться. Запам'ятайте, які бувають події, і що таке імовірнісний простір. Якщо студент «плаває» у квитку, швидше за все, викладач почне запитувати елементарні речі, тому знання визначень цих термінів вам знадобиться.
2
Ще один з найбільш частих ходів викладача - перевірка знань основних формул. Випишіть на окремий листок найважливіші формули, позначте, що означає кожен незрозумілий вам символ, і по кілька разів на день зазубрювати їх. Тепер у вас є база для складання іспиту і для подальшого вивчення теорії ймовірності .
3
Візьміть аркуш зі списком питань до іспиту і прочитайте його. Відзначте ті питання, відповіді на які ви знаєте, потім ті завдання, за якими ви зможете дати неповний і розмитий відповідь, і приступайте до вивчення третьої категорії - питань, відповіді на які вам невідомі. Після того як ви впораєтеся з цим завданням, прочитайте ще раз матеріал по тим пунктам, в знанні відповідей на які ви не дуже впевнені.
4
Якщо ви знаєте, що в квитку буде дана задача, приділіть кілька днів на вирішення типових прикладів з теорії ймовірності . Швидше за все викладач вище оцінить того студента, який правильно впорався з практичним завданням, хоч і не зміг дати чіткої відповіді на теоретичне питання, ніж того, хто розбирається в теорії при відсутності практичних навичок. Випишіть собі кілька прикладів рішень задач на окремий листок і регулярно його перечитуйте.
5
Якщо ви вивчаєте теорію ймовірності самостійно і для власного задоволення, найголовніше для вас - знайти хороший підручник, написаний доступною мовою. Зверніть увагу на підручники авторства Е.С. Вентцель, В.Є. Гмурман.
Вечірні та ранкові пробки є нагальною темою для обговорення на кожному автомобільному форумі. Щоб вирішити дану проблему, ГИБДД виставляє регулювальників у години пік на найбільш завантажені перехрестя.
Інструкція
1
Зверніть увагу на жести регулювальника . Якщо його права рука піднята вертикально вгору, цей жест рівнозначний жовтому сигналу світлофора і називається «Увага»! На значення даного оповіщення не впливає те, як до вас повернуть співробітник автоінспекції. Рух у всіх напрямках забороняється. Автомобілі, які знаходяться на перехресті, повинні звільнити його. Пам'ятайте, що виїзд на перехрестя, якщо горить жовтий сигнал світлофора, заборонений. Цей жест регулювальника здійснюється після кожного сигналу.
2
Якщо інспектор з опущеними вниз або витягнутими в сторони руками стоїть до вас лівим або правим боком, розцінюйте даний жест як аналогічний зеленому сигналу світлофора при вимкненому додаткової функції лівого повороту. Таким чином дозволяється їхати прямо і повертати направо, проте забороняється поворот наліво і розворот. Рух заборонено також в поперечному напрямку.
3
У випадку, коли регулювальник стоїть до вас обличчям з витягнутою вперед правою рукою, розцінюйте цей жест як червоне світло з включеною секцією правого повороту. Це означає, що рух прямо заборонено, можна тільки повертати направо. Якщо ж інспектор стоїть лівим боком до вас, співвідносите таке положення із зеленим сигналом світлофора. У цьому випадку дозволяється рух прямо, поворот наліво і направо, а також розворот.
4
Запам'ятайте і додаткові жести регулювальника . Здійснення кругових рухів жезлом перед грудьми означає вимогу прискорити рух транспорту, що їде з боку лівого і правого плеча. Помахи, вироблені лівою рукою зверху вниз (або зліва направо), вимагають прискорити поворот наліво. Помахи ж лівою рукою, здійснювані зверху вниз і наліво, вимагають швидше повертати направо. Якщо у інспектора піднята права рука вгору, і він дивиться на водія, який не встигає зупинитися, то лівою рукою він показує, що можна проїжджати.
5
Візьміть до відома, що існують і знаки регулювальника для пішоходів. Якщо його руки витягнуті в сторони, то дозволяється проводити рух вперед з боку спини або грудей інспектора. У випадку, коли праву руку регулювальник витягає вперед, дозволяється рух лише за спиною інспектора.