Як організувати хімчистку.

Хімчистка є перспективним видом бізнесу, але добитися успіху на цей поприщі можна тільки при виконанні деяких умов: визначте, якими засобами ви володієте; чи готові ви працювати самостійно або будете залучати найманих співробітників; чи буде цей бізнес для вас основним або побічним.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план. Ви можете прорахувати все самостійно або довірити розрахунки спеціальним фірмам-посередникам. Визначте концепцію бізнесу - суха або аквачистка, поєднання обох форм; складіть список речей, які ви будете приймати на чистку і т.д. Виробнича і фінансова частини вашого бізнес-плану повинні містити витрати на пошук приміщення, його покупку або оренду, підведення всіх комунікацій, придбання обладнання, витрати на персонал і т.д.
2
Знайдіть приміщення - найкраще готовий комплекс, де раніше розташовувалася пральня або хімчистка. Тоді вам не доведеться витрачати багато коштів на зведення будівлі з нуля. Мінімальна площа для невеликої хімчистки становить близько 150 квадратних метрів.
3
Якщо ви будуєте хімчистку , то замовте розробку проекту спеціалізованої фірмі. Вам залишиться лише узгодити проект з адміністрацією району, пожежною інспекцією та Росспоживнаглядом.
4
Проведіть моніторинг постачальників обладнання для хімчистки, підберіть прийнятні варіанти і зв'яжіться з представниками компаній. Краще придбати нове обладнання, тому що разом з ним ви отримуєте гарантії, сервісне обслуговування, професійний і якісний монтаж. Якщо грошей не вистачає, то доведеться купувати вживані машини, що може значно знизити ефективність вашого бізнесу. Міні-хімчистка може включати дві або три машини, кабіну з плямовивідником і кілька пароповітряних манекенів.
5
Підберіть персонал для хімчистки. Особливих знань при обслуговуванні машин не вимагається, тому проводите співбесіди і відбирайте людей, які вам сподобаються. Будьте готові до того, що вам доведеться провести навчання співробітників - ви можете узгодити це з компанією, яка продасть вам обладнання. Для обслуговування невеликої хімчистки досить 6 осіб, які працюватимуть у дві зміни.
6
Витратьте на рекламу і поширення інформації про відкриття вашої хімчистки - дайте оголошення в газету, інтернет-джерела, рознесіть флаєри по довколишніх будинків, повісьте велику розтяжку в цьому районі. Розробіть гнучку систему знижок, яка дозволить вам утримати постійних клієнтів, а також залучити нових.