Як визначити норму амортизації.

Норма амортизації визначається для розрахунку амортизаційних нарахувань по основних засобах і нематеріальних активів підприємств. Величина цього показника залежить від терміну служби майна, що перебуває на балансі організації.
Інструкція
1
Визначте термін служби придбаного основного засобу. Ця інформація зазвичай вказується підприємством-виробником в його технічному паспорті. Далі визначте амортизаційну групу основного засобу, присваиваемую при його постановці на баланс підприємства. Вона визначається за Класифікатором основних засобів, що включаються в амортизаційну групу.
2
Уточніть метод нарахування амортизації , застосовуваний в бухгалтерському обліку організації. Він повинен бути зафіксований в обліковій політиці підприємства. Відповідно до статті 259 Податкового кодексу Російської Федерації для розрахунку амортизаційних нарахувань може застосовуватися лінійний і нелінійний метод нарахування амортизації .
3
Розрахуйте норму амортизації для основного засобу, якщо обліковою політикою організації затверджений лінійний метод нарахування амортизації , за формулою - К = (1/n) * 100%, де К - розрахункова норма амортизації у відсотках, n - термін служби основного засобу в місяцях. Якщо організація нараховує амортизацію нелінійним методом, то для розрахунку її норми використовуйте формулу: К = (2/n) * 100%.
4
Використовуйте підвищувальні коефіцієнти до норми амортизації на підставі пункту 7 статті 259 Податкового кодексу РФ, якщо основний засіб: - буде використовуватися в умовах агресивного середовища або підвищеної змінності, - одержане за договором лізингу; - Якщо ваше підприємство - сільськогосподарське промислового типу (птахофабрика, звірорадгосп).
5
Застосовуйте понижуючі коефіцієнти до норми амортизації у випадку, якщо організація передала в лізинг, знаходяться на балансі легкові автомобілі і мікроавтобуси.
Зверніть увагу
Підвищуючий коефіцієнт до норми амортизації для основних засобів, що використовуються за договором лізингу, не повинен бути вище 3.
Корисна порада
Підвищуючий коефіцієнт до норми амортизації для основних засобів, що використовуються в умовах агресивного середовища або підвищеної змінності, а також для сільськогосподарських підприємств промислового типу не повинен бути вище 2.