Як виставити спідометр.

Похибка показань спідометра може стати причиною штрафу. Щоб цього не сталося, необхідно знати, як правильно відрегулювати роботу цього приладу.
Вам знадобиться
  • - тонкий маркер;
  • - олівець;
  • - пінцет або тонкі ножиці.
Інструкція
1
Спідометри поділяються на два типи: з упором і без. Кожен з них має свій принцип регулювання. Перш за все потрібно з'ясувати, якого типу спідометр варто у вашій машині. Для цього перекажіть стрілку за позначку 220 км/год. Якщо далі її зрушити неможливо, то спідометр з упором.
2
Щоб правильно виставити прилад, виконайте наступні дії. Візьміть олівець або тонкий маркер. Потім, утримуючи стрілку в положенні упору, нанесіть відмітку на ободі «окулярів», що закривають панель приладів. «Окуляри» - це жаргонний вислів автомобілістів, яке означає чорну пластину, що має три або більше отворів під прилади. На саму шкалу наносити позначки не варто - потім ви не зможете їх відтерти.
3
Далі зніміть стрілку і замкніть «очки». Потім зробіть повний оберт вала, для цього необхідно витягнути гвоздик, який, як правило, стоїть на клямці.
4
Поверніть стрілку спідометра на місце. Робіть це легко, без надмірних зусиль, стрілка спідометра має бути встановлена нещільно. Починайте її рухати. Вона буде легко обертатися, так як в такому положенні вал стоїть на місці. У вас повинно вийти трохи менше повного обороту. Як тільки стрілка дійде до позначки, відразу натисніть на неї, постаравшись щільно зафіксувати.
5
Тепер перевірте, чи співпадає стрілка з міткою, провернув її до упору в зафіксованому положенні. Якщо ні, то повторіть процедуру заново. Наприкінці заклацніть гвоздик, відпустивши стрілку.
6
Другий тип спідометра - без упору. У такому приладі при прокручуванні стрілки за позначку 220 км/год вона крутиться далі або падає вниз.
7
Для виставлення спідометра без упору переведіть стрілку до позначки 140 км/год (положення, приблизно протилежне гвоздику). Далі акуратно підніміть наклейку шкали з боку гвоздика і стисніть засувку, користуючись пінцетом або тонкими ножицями.
8
Потім зніміть сам гвоздик і перенесіть стрілку спідометра на «0». Вона повинна опуститися нижче отвори від гвоздика. Нанесіть відмітку на ободі «окулярів» прямо навпроти цього місця.
9
Далі зніміть стрілку спідометра і відрегулюйте вал. Наступні дії - за принципом виставлення попереднього типу спідометра . Зберіть, заклацніть «очки», приміряйте стрілку (вона повинна знаходитися напроти відмітки), натисніть і зафіксуйте її.
10
Щоб упевнитися в правильності показань приладу, перевірте його. Для цього натягніть стрілку і киньте її у вільне падіння. Вона повинна збігтися з міткою. Якщо цього не сталося, знову повторіть процедуру. На завершення переведіть стрілку у верхнє положення, заклацніть гвоздик і відпустіть.