Як в'язати реглан спицями. Як в'язати витягнуті петлі спицями.

Реглан - це унікальний спосіб виготовлення в'язаного вироби без єдиного шва. В'язати реглан потрібно спицями, причому круговими. При цьому фактично виключені помилки при розрахунку петель і безпосередньому процесі. Дуже красиво виглядають теплі кофтини на дітей будь-якого віку. Вироби виходять як цілісні, так і з планкою, для якої заздалегідь передбачають гудзики або замок-блискавку. А правильно підібрані якісні нитки додадуть речам естетичний вигляд. Також безшовним способом можна пов'язати пуловери, джемпери і навіть сукні.
Вам знадобиться
  • -спіци; -шерстяние нитки
Інструкція
1
Візьміть кругові спиці і спочатку зв'яжіть пробну модель маленького розміру (приблизно на дитячу ляльку), так як для правильного розрахунку петель зразок все одно доведеться в'язати. Щоб вірно розрахувати число петель визначитеся, яким у вас буде виріб - цілісним або з планкою, так як це визначає метод розрахунку.
2
Якщо передбачається незбиране виріб, то наберіть на спиці кількість петельок кратне 4, наприклад, 28 петель. Пров'яжіть перший ряд лицьовими петлями і закріпіть кінці між собою. В'яжіть по колу лицьової гладдю, якщо інший малюнок вами не передбачений.
3
Розділіть набрані петлі на 4 частини і відзначте ці місця за допомогою прив'язаних ниточок іншого кольору.
4
В'яжіть по колу у відповідності зі схемою: * 5п 1 накид 2п 1 накид *. Схему повторіть 4 рази. Наступний ряд в'яжіть без накидов також лицьовими петлями.
5
Враховуйте, що через кожен ряд кількість петель додається, і тоді схема вже матиме вигляд: * 7п 1 накид 2п 1 накид *, яку знову повторіть 4 рази. Тобто через ряд додавайте по 2 петлі на кожному з чотирьох сегментів.
6
2 петлі, зазначені в схемі будуть утворювати лінію, що йде від горловини і до пахв. Всього вийде 4 лінії (2 ззаду і 2 спереду), які і утворюють рукав реглан. Кількість провязани рядів буде залежати від розміру виробу, структури ниток і товщини спиць.
7
В'яжіть, додаючи петлі через ряд доти, поки передня і задня лінії реглана під час примірки вільно зійдуться між собою.
8
Закріпіть місця в області пахвовій западини і продовжуйте в'язати по колу передню частину і спинку. Низ оформите гумкою.
9
Приступите до вив'язування безшовних рукавів. У разі необхідності, якщо того вимагає модель, рукава можна заузить і також оформити гумкою.
10
Після того як стане зрозумілий принцип в'язання, розрахуйте кількість петель для задуманого вироби, враховуючи, що вона починається зверху від горловини, а значить потрібно знати обсяг шиї.
11
В'язати реглан спицями можна не тільки лицьової гладдю, але і будь-яким іншим малюнком. Для дитячих кофтинок дивовижно підходить в'язка «Англійська помилкова», яка додасть виробу обсяг. І звичайно їх краще в'язати з планкою. В цьому випадку, кількість петель розраховується за тим же принципом, тільки одна з 4 частин ділиться ще навпіл, так як саме в цьому місці по краях буде вив'язувати планка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/embed/2FEuR4lpxK0
Зверніть увагу
Найважче у в'язанні реглана - це розрахунок петель, але якщо не пошкодувати часу і розібратися, то насправді більш легкого в'язання немає. Приступимо до розрахунків. Чи не лінуємося зв'язати зразок! При в'язанні реглана - це має практичне значення. Коли обрана пряжа, спиці і пов'язаний зразок, підраховано кількість петель в 10 см, починаємо розрахунок. Заміряємо окружність шиї, т.к. в'яжемо зверху вниз, і вираховуємо, скільки треба набрати петель.
Корисна порада
Це виглядає так Набираємо на спиці 96 петель і пров'язуємо перший ряд гумкою 2х2, в'язання замкнути в кільце і продовжувати в'язати воротнік- стійку висотою 3 см. Після цього провязать 1 ряд лицьовими петлями і зроби розподіл петель на деталі вироби: відзначимо кольоровою ниткою Вироби реглан, пов'язані зверху, можуть мати різну форму горловини або комір. Якщо виріб з коміром (стійка, отложной), то в'язання починають з нього, а петлі розподіляють після закінчення коміра, відзначаючи кольоровою ниткою реглани лінії.
Виконання реглана спицями в'язальниці воліють тому, що не треба робити викрійки і відриватися на підрахунок додатків-убавленій, а ще - бо все виріб в'яжеться одночасно і симетрично, і зшивати частини не потрібно. Та й готовий виріб, пов'язане реглан, сидить краще.
Вам знадобиться
  • нитки, спиці
Інструкція
1
Візьміть нитки і при в'язанні реглана використовуйте метод панчішної в'язки. Лінія реглана - це одна петля, яку по лицьовій і по виворітного сторонам вироби провязивают лицьовій. Число петель - непарне. Підготовчий ряд в'яжеться лицьовими петлями. Відзначаємо кольоровою ниткою середню петлю (тут 6-а, включаючи кромочную) - це буде початком лінії реглана .
2
В'яжіть далі за схемою: 1-й ряд (лицьова сторона): кромочная, 4 лицьові, 1 накид (до себе), 1 лицьова, 1 накид, 4 лицьові, кромочная.2-й ряд (виворіт): кромочная, 4 виворітні, накид провязать лицьовій за задню стінку, 1 лицьова, накид лицьовою за задню стінку, 4 виворітні, кромочная.3-й ряд: кромочная, 5 лицьових, 1 накид, 1 лицьова, 1 накид, 5 лицьових, кромочная. У кожному ряду додаємо одну петлю, з обох сторін. Це найпростіший спосіб вив'язування реглана : просте додаток петель дає можливість в'язати вироби ажурними і складними візерунками. Даним методом в'яжуться також жакети і светри.
3
Закрийте петлі. Що залишилися довгі шматки ниток слід вивести гачком або трикотажній голкою на виворітну сторону. Замаскуйте їх по особових петлям гумки. Для цього візьміть нитку і протягніть її на 1/3 в одну сторону, після поверніть і простягніть її до кінця в протилежну, це дозволить їй закріпитися і не дасть розпуститися. Нитка з лицьового сторони не видно не буде. Отпарьте виріб через два шари марлі.
Зверніть увагу
Розраховуються і розбиваються петлі на деталі відразу у горловини. Для розрахунку петель беруться такі мірки: щільність в'язання візерунка вироби і окружність шиї. Додаток петель виробляємо з кожного боку. Всього з'єднувальних ліній в реглані чотири. В ряду прибавка всього 8 петель (по дві у кожній лінії). Як тільки досягається потрібна ширина спинки, в'яжемо кожну деталь окремо.
Корисна порада
Для лінії вязанного на спицях реглана підійде будь-який візерунок - ажурний, джгути, гумка та інші. До бажаної ширини спинки з передом і рукавів (тобто до лінії реглана) всі деталі треба провязивать одночасно. Накиди в виворітних рядах пров'язуються лицьовій за задню стінку - це треба для того, щоб на лицьовій стороні виробу дірки від накидов були помітними.