Як перевести географічні координати. переклад координат з метрів в градуси.

Координати об'єкта можуть бути записані в кількох видах: в градусах, хвилинах і секундах (старовинний спосіб), в градусах і хвилинах з десятковим дробом, а також у градусах з десятковим дробом (сучасний варіант ). Сьогодні використовуються всі три способи, створюючи необхідність переведення географічних координат з однієї системи в іншу.
Вам знадобиться
  • - координати в одній з форм запису;
  • - калькулятор;
  • - програма для перекладу і комп'ютер.
Інструкція
1
Якщо вам дано координати в градусах з десятковим дробом, переведіть їх в градуси і хвилини. Спочатку порахуйте широту. Для цього число перед комою або крапкою перепишіть, це буде кількість градусів. Потім дробову частину переведіть в градуси: помножте її на 60. Отримане число і буде хвилинами вашої широти. Ту ж операцію виконайте з довготою точки. Запишіть отримані координати у вигляді 12 ° 45.32N, 31 ° 51.06'E.
2
Ті ж самі координати можна перевести в градуси з хвилинами і секундами. Ціле число градусів при цьому залишається тим же. Спочатку порахуйте кількість хвилин, для цього число після коми помножте на 60. Перепишіть цілу частину отриманого результату, а з дробовою виконайте ту ж операцію - помножте її на 60. У підсумку ви отримаєте значення градусів, хвилин і секунд з дробовою частиною. Запишіть отриманий результат у вигляді 22 ° 15'20.9916 "N, 17 ° 35'3.6338" E.
3
Якщо вам, навпаки, необхідно перетворити координати з градусів в десяткову дріб, поступите таким чином. Розділіть хвилини, зазначені у вигляді десяткового дробу, на 60, в результаті у вас вийде дрібна частина числа градусів. Запишіть результат у вигляді 55.755831 °, 37.617673 °.
4
Щоб перетворити координати з хвилинами і секундами в десяткові, чиніть так. Почніть з кінця: спочатку переведіть секунди в хвилини, розділивши їх значення на 60. Запишіть отриманий результат у вигляді градусів і хвилин, зазначених з десятковим дробом. Потім переведіть хвилини в градуси, також розділивши їх на 60. В результаті ви отримаєте шукане значення координат в градусах.
5
Якщо вам потрібно переводити координати з однієї системи в іншу досить часто, скористайтеся спеціальними програмами, їх можна завантажити на комп'ютер або користуватися онлайн.
До появи супутникових навігаційних систем у росіянина, за родом своєї діяльності ніяк не пов'язаного з геодезією або картографією, питань про переведення координат зазвичай не виникало. На радянські карти існувала система стандартів. Потім стали доступні західні паперові карти, а зараз багато хто користується мережевими або навіть загальнодоступними навігаційними приладами. І з'ясувалося, що в різних країнах використовуються різні системи, і координати необхідно перераховувати.
Вам знадобиться
  • - географічна карта;
  • - GPS-навігатор;
  • - комп'ютер;
  • - програми PHOTOMOD GeoCalculator.
  • - таблиця SK42toWGS84.xls.
Інструкція
1
Подивіться, в якій країні і в який час видана карта. У різних випадках Земля приймалася за різні геометричні тіла. Для старих карт наша планета найчастіше приймалася за кулю, а ця форма досить умовна.
2
Більш точно форму Землі відповідає еліпсоїд. Щоб уявити поверхню тієї чи іншої ділянки, візьміть двовісний еліпсоїд. Посуньте його і поверніть, щоб шматок його уявної оболонки максимально точно відповідав поверхні землі у вашій країні або в вашому регіоні. Саме такий метод найчастіше застосовується в картографії.
3
Визначивши кут і відстань, на які ви зміщували еліпсоїд по відношенню до вихідного, ви отримаєте датум, тобто коефіцієнт, який прийнятий для даної країни. Варіантів еліпсоїда досить багато.
4
За еталон прийнята система ITRE - "Міжнародна земна система відліку". До неї прив'язані американська система WGS і російська "ПЗ" - "Положення Землі". Всі вони неодноразово змінювалися і ставали більш точними. Зараз вони майже совпадают.Учтіте, що координати в еталонних системах, покликаних зв'язати між собою різні датум, вимірюються в метрах, а не в градусах, як на старих картах.
5
У кожній країні є своя базова точка. Це відомий всім об'єкт, координати якої можна визначити астрономічними методами. Від неї будується геодезична мережа. Для цього застосовуються різні види теодолітів, що дозволяють вимірювати кути. Такий спосіб називається методом тріангуляції.
6
Щоб перерахувати координати , вам потрібно знати датум для даної країни. Задані в градусах координати переведіть в декартову систему. Поверніть і посуньте систему, враховуючи датум.Вичісліте показники координат і на еліпсоїд нанесіть їх знову в градусах. Застосовується або семіпараметріческая формула перетворення Гелмерта, або формула Молоденського, де задаються п'ять параметрів. У першому випадку потрібно знати по три параметри для зміщень і кутів і коефіцієнт масштабу. Щоб перевести координати назад в градуси, вам потрібно знати ступінь полярного стиснення еліпсоїда і його діаметр. У кожній країні існують стандарти на коефіцієнт перетворення.
7
При користуванні навігатором нічого вручну перераховувати не потрібно. Вам потрібно знати координати WGS трьох точок і дані еліпсоїда. Перекласти координати можна за допомогою комп'ютерних програм. Наприклад, в поширюваної на умовах вільного софта InvMol або OziExplorer. Створіть датум, вказавши параметри еліпсоїда. Як коефіцієнтів проставте нулі. Прив'яжіть карту в датум.
8
Знайдіть три точки і в цьому ж датум введіть їх коефіцієнти. Знайдіть координати потрібних точок в WGS. Це можна зробити, наприклад, через GoogleEarth, якщо немає можливості провести вимірювання прямо на місці за допомогою навігатора.
9
Перерахуйте показання в секунди. Для цього необхідно помножити градуси на 3600, хвилини - на 60 і все сложіть.Введіте дані в програму. У вас виходять коефіцієнти, які й потрібно ввести замість нулів у датум. Зробіть це і перезапустіть програму. Перевірте збіг точок.
10
Програма PHOTOMOD GeoCalculator також розповсюджується безкоштовно. Для того щоб нею скористатися, вам треба знати, в якій системі задані координати і в яку їх потрібно перевести. Дані можна завантажити текстовим файлом, відповідним чином його підготував. Документ складається з чотирьох колонок, в яких вказані назва, широта, довгота і висота заданої точки. В якості роздільників колонок використовуються коми, а ціла і дробова частина числа відокремлюються крапками. Потрібну систему координат можна вибрати в спеціальному віконці. Ви отримаєте не тільки потрібні вам дані, але і дату для даної країни, повна назва системи координат, дані про початковий меридіані і т.д.