Як зшити пледи. клаптева ковдра зшити.

Затишне ковдру , простьоганних і прикрашене аплікацією, може стати улюбленою річчю, яка не тільки зігріє, а й прикрасить як дитяче ліжечко, так і подружнє ложе. Стьобана ковдру може стати чудовим подарунком для рідних і близьких.
Вам знадобиться
  • - клапті тканини (бавовна, льон);
  • - тканина 145х145 см (бавовна або льон);
  • - синтепон або ватин 145х145 см;
  • - атлас 145х80 см;
  • - коса бейка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Щоб пошити стьобана ковдру , необхідно врахувати, що воно складається з трьох частин: нижньої, середньої (наповнювач) і верхньої. Найбільше часу відводиться саме лицьової частини для гармонійного оформлення. Її можна зшити як з цілісного шматка матерії, так і з окремих клаптиків, яких зазвичай у швачок накопичується досить багато. Деякі любителі клаптикової техніки спеціально набувають невеликі відрізи різноманітних тканин (бавовняних, лляних) з відповідним малюнком, які потім можна буде використовувати для створення цікавої композиції.
2
Перш ніж приступити до оформлення верхньої частини ковдри, необхідно провести підготовчу роботу. Для цього передбачувані клапті тканини обов'язково виперіть, таким чином перевіривши їх на здатність линяти. Віддайте перевагу тієї тканини, яка позбавлена цього недоліку, інакше згодом в процесі прання з-за кількох фрагментів (навіть дуже красивих) зіпсується ціле виріб. Після прання кожен, ще неоформлений, клапоть ретельно отгладьте. Тепер приступайте до викроювання та створенню загального малюнка верхньої частини ковдри.
3
Якщо досвіду роботи з клаптиками недостатньо, то можна виготовити верх тільки з квадратиків, перемежовуючи їх довгими смужками тканини (навіть іншої фактури). При роботі з клаптями під рукою постійно повинен бути праска, так як кожен фрагмент по мірі шиття бажано загладжувати, що додасть виробу акуратний вигляд.
4
Зробіть заготовки квадратів розміром 15х15 або 20х20 см (в залежності від розміру наявних клаптиків). Сюди ж можуть входити і припуски на шви. Якщо тканина дозволяє, то зробіть припуски додатково, тобто до кожного фрагменту з усіх чотирьох сторін додайте ще по 1 см. Наприклад, задумано зшити дитяче ковдру розміром 140х140 см. Отже, для верху знадобиться 20 квадратів розміром 20х20 см (з припусками 22х22 см). Крім цього, виготовте 5 крайніх і проміжних смужок атласної тканини, розміром 12 см шириною (з припусками) і 102 см завдовжки, а також 2 смужки 12х142 см.
5
Зшийте по довжині 5 квадратів, загладжуючи шви в одну сторону. Вийде смуга розміром 22х102 см. Зробіть всього 4 такі заготовки. Пришийте до однієї з них по всій довжині смужку атласної тканини і загладьте шви. Чергуйте смужки з квадратами з атласом, який розташовуватиметься і по краях ковдри. Після з'єднання всіх деталей знову пропрасуйте отриманий, ще незакінчений, верх. Тепер пришийте 2 залишилися атласні смужки (по 142 см) з двох інших сторін, загладьте шви. В результаті вийде верхня частина, в якій квадрати перемежовуються атласними смужками тканини.
6
Для нижньої частини ковдри візьміть цілісний шматок матеріалу (бавовна або льон) розміром 145х145 см (припуски на шви по 5 см з кожного боку). Середню частину зробіть з наповнювача, в якості якого добре підійде ватин або синтепон. Викрийте внутрішню частину таким же розміром, що і нижня, тобто 145х145 см. Послідовно складіть всі три фрагменти ковдри, змітайте їх між собою, починаючи від середини до країв. Нанесіть за допомогою крейди (або шматочка світлого змилка) розмітку для стежки (можна її зробити прямо по швах квадратів). Настьогайте ковдру по розмітці, злегка розтягуючи під час строчки. Краю ковдри спочатку вирівняйте ножицями, а потім обробіть косою Бейко, яку підберіть в тон виробу.
Корисна порада
Шов кожного пришитого клаптика обов'язково загладжуєте праскою.