Як дізнатися вологість повітря. вогкість в квартирі.

Вологість повітря - це одна з характеристик погоди і клімату. Показник істотно впливає на організм людини, а тому не менш важливий у масштабах власної квартири.
Вам знадобиться
  • - термометри;
  • - психрометр;
  • - гігрометр;
  • - стакан з холодною водою.
Інструкція
1
Якщо точні показники вологості повітря не обов'язкові, спробуйте зорієнтуватися за власним самопочуттю. Якщо повітря в кімнаті дуже сухе, виникне відчуття сонливості, підвищиться стомлюваність, з'явиться стан неуважності.
2
Дізнатися вологість повітря можна без спеціальних приладів, досить провести експеримент. Візьміть невеликий стаканчик або стопку, наберіть холодної води і залиште в холодильнику на день.
3
Охолоджену посуд перенесіть в те приміщення, де б ви хотіли дізнатися вологість повітря. Помістіть її далеко від батарей, побутової техніки і поспостерігайте кілька хвилин за поверхнею скла.
4
Якщо стінки стаканчика відразу запотіли, але швидко висохли, значить, в кімнаті вологість знижена - повітря сухе. Якщо побігли невеликі вузькі струмочки, значить в приміщенні оптимальна вологість повітря, якщо струмочки розтеклися - вологість повітря висока.
5
Щоб дізнатися вологість повітря більш точно, необхідні спеціальні прилади. Такі точні параметри потрібні садівникам при вирощуванні розсади в кімнатних умовах; необхідні там, де є немовлята; важливі в деяких виробничих приміщеннях.
6
Візьміть два термометра. Один з них оберніть вологою ганчірочкою, зволожуйте її в міру висихання або опустіть цей термометр в чашечку з водою.
7
Поспостерігайте за показаннями приладів - значення вологого термометра будуть нижче сухого. Далі скористайтеся спеціальною таблицею.
8
Запишіть або запам'ятаєте показання обох термометрів, порахуйте різницю, знайдіть отримані параметри в таблиці. Позначення відносної вологості повітря перебуватиме на перетині показників.
9
Придбайте спеціальний пристрій, який називається «психрометр». Його дія заснована на свідченнях двох термометрів, а в складі є повна таблиця. Існує декілька видів психрометрів - станційні, дистанційні та аспіраційні. Станційні зміцнюються в спеціальній метеорологічній будці на штативі, а точність показань такого приладу залежить від швидкості повітряних потоків всередині будки.
10
Аспіраційний психрометр складається з двох термометрів, таблиці і вентилятора, який забезпечує постійну швидкість потоку повітря. Термометри закріплені в спеціальній оправі, яка захищає їх від дії прямих сонячних променів.
11
В дистанційному психрометрами використовуються термопари, термометри опору, термістори. Прилад має складну конструкцію і вимагає постійного постачання дистильованою водою, але характеризується меншою похибкою.
12
Дізнайтеся вологість повітря за допомогою гігрометра. Цей вимірювальний прилад буває різних типів - ваговій, волосной, плівковий. Дія кожного з них заснована на різних принципах. Дізнатися про дію приладу докладно можна безпосередньо в магазині - запитайте інструкцію або отримаєте консультацію у продавця.
Корисна порада
Найбільш комфортні значення для людини - 40-60%. Вологість повітря в приміщенні можна підвищити або знизити штучним шляхом. Поставте ємності з водою при низьких показниках, а при високих - включайте опалювальні прилади.
Як правило, практичне значення має відносна вологість повітря, яка вимірюється у відсотках. Вона показує відношення водяної пари в повітрі до їх максимально можливій кількості при даній температурі. Для визначення вологості використовуються прилади, що називаються психрометрами.
Вам знадобиться
  • Два ртутних термометра, вата, вода
Інструкція
1
Принцип роботи найпростішого психрометра дозволяє досить просто визначити вологість повітря без спеціальних пристроїв. Візьміть звичайний ртутний термометр, простежте, щоб він був сухим, і виміряйте температуру повітря. Потім візьміть трохи вати, намочіть її в воді і обмотайте кінчик термомера. Значення термометра почне падати, тому що з поверхні вати буде випаровуватися вода і відбирати тепло у термометра. Коли падіння припиниться, зніміть показання термометра ще раз. Різниця між показаннями сухого і вологого термометра залежить від того скільки парів в повітрі вже є, іншими словами від вологості. Чим менше вологість, тим вище буде ця різниця. Значення різниці для різних температур сухого термометра маються на спеціальній психрометрический таблиці, її легко можна знайти в інтернеті. По ній визначте значення вологості.
2
Якщо значення вологості вимагається знати постійно, подібним способом нескладно виготовити власний найпростіший психрометр і по ньому визначити вологість повітря в будь-який момент. Візьміть два термометра і закріпіть їх поруч один з одним. Під одним з них розмістіть ванночку з водою, в яку помістіть вату так, щоб вона намокала і постійно стосувалася кінчика термометра. Два термометра показуватимуть різні значення, за різницею показань за допомогою таблиці ви визначите значення відносної вологості повітря.
Корисна порада
Знання вологості повітря може бути важливо з різних причин. При крайніх значеннях вологості навіть здорові люди відчувають підвищену стомлюваність. Хворі або літні люди можуть значно гостріше реагувати на зміну вологості. Знання вологості може бути важливо, якщо у вас вдома є кімнатні рослини. Також воно може мати суттєве значення при зберіганні деяких матеріалів.