Як відновити пружину.

Відомо кілька методів відновлення пружин, які втратили пружність і перестали виконувати свої функції. Це термомеханічний і електромеханічний способи. Крім них часто вибирається більш простий шлях - "втомлені" пружини просто замінюються новими.
Вам знадобиться
  • - лещата;
  • - масляна ванна з маслом АС-8;
  • - токарний верстат;
  • - електротрансформатор
Інструкція
1
Для відновлення пружності пружин за допомогою термомеханічного способу встановіть пружину в лещата і за допомогою їх стисніть пружину так, щоб її витки стикалися один з одним. Потім пропустіть через пружину електричний струм силою 200-400 ампер протягом 20-30 сек. Силу струму і час впливу підберіть експериментально залежно від розмірів відновлюваної деталі або науковим способом, обчисливши значення параметрів, необхідні для нагрівання пружини до 800-850 градусів. Візуально дана температура визначається тим, що при її досягненні метал червоніє від нагрівання.
2
Після нагрівання до потрібної температури відключіть подачу електричного струму і почніть послаблювати затяжку лещат так, щоб пружина почала повільно розтягуватися. Після того, як деталь розтяглася до своєї граничної довжини, зафіксуйте торцеві закінчення пружини на губках лещат будь-яким способом і розтягніть пружину на 20-30% від її стандартної довжини. Весь процес розтягування повинен тривати не менше 30 сек. По закінченні проведіть загартування пружини - опустіть її в масляну ванну. При цьому найкраще застосовуйте масло типу АС-8.
3
Для відновлення пружини електрохімічним методом використовуйте токарний верстат. Встановіть оправлення в патроні токарного верстата. На ній закріпіть пружину за допомогою хомутика. У резцедержателе верстата встановіть оправлення з деформуючим роликом з термічно обробленої сталі ШХ15, твердістю 60-62 HRC. На напрямних станини верстата прикріпіть стійку з розсувними роликами і жорстко з'єднайте її з супортом токарного верстата. Підібгайте оправлення з наперед встановленою на ній пружиною заднім центром, який розташований в пінолі задньої бабки.