Як навчитися розуміти математику. Як навчитися розуміти в математиці Як.

Завчання формул, зазубрювання теорем і аксіом марно без розуміння суті математичних законів і теорії. При цьому особливу увагу потрібно приділяти вмінню робити висновки з поставлених тверджень. А цим займається дочірня наука - математична логіка.
Інструкція
1
Найбільші труднощі з математикою виникають у школярів і студентів з гуманітарним складом розуму. Їх проблема саме в тому і полягає, що вони не можуть проникнути в суть законів точних наук. Але навіть люди, далекі від точних розрахунків, зможуть значно просунутися в пізнанні математичної теорії при систематичних заняттях.
2
Почніть заново. Математика, як і будь-яка інша точна наука вимагає знання і розуміння всіх формул з самого 1 уроку. Вдумливо читайте формулювання теорем і способи їх докази. Розбирайте до тих пір, поки у вас не залишиться жодного сумніву. Запитуйте у вчителя все, що вам не ясно.
3
Прочитавши декілька тем з підручника алгебри або геометрії, ви помітите, що в них застосовується кілька методів доказів - десь простіше пояснити методом від протилежного, а десь знайти рішення за допомогою індукції. Намагайтеся їх запам'ятовувати. Це в цілому дуже корисно для розвитку логічного мислення. Не залишайте ніякого непорозуміння в теорії. Далі це нерозуміння буде накручуватися як сніжний ком, і ви прийдете до того, від чого почали. Намагайтеся при доказі кожної теореми уявити, як це знання вам стане в нагоді в практиці.
4
Кілька тисяч років тому засновник геометрії Евклід сказав, що в математиці немає царських шляхів. Якщо вам складно розуміти її закони, то універсальних легких способів ви не знайдете. Займайтеся регулярно, намагайтеся знаходити рішення не за готовими формулами, а виводити його з простіших. Наприклад, будь-яке закінчується на 5 двозначне число можна легко звести в ступінь. Для цього досить помножити першу цифру помножити на неї ж з доданої одиницею і поруч приписати 25.Попробуйте звести число 85 в квадрат: 8 * (8 + 1) = 72. Припишіть 25 і отримаєте число 7225. Це і є 85 ?. Намагайтеся при цьому не користуватися калькулятором.
5
Намагайтеся представляти всі рішення наочно. Навчіться будувати графіки функцій. Знайшовши за таким графіком вирішення складної формули, ви будете знати, що у вас вийде в результаті. Ви повинні вміти зображати і трігонометріческсіе функції - sin, cos, tg, ctg. Розвиток просторового мислення особливо важливо для дівчат.
6
Якщо відчуваєте, що самі не справляєтеся, звертайтеся до фахівця. Якщо вчитеся в школі - просіть вчителя пояснити, якщо ви вчитеся в інституті чи займаєтеся самоосвітою - найміть репетитора. Зараз чимало талановитих математиків консультує своїх учнів через інтернет за допомогою програм-месенджерів. Знайти таких фахівців ви зможете на біржах віддаленої роботи.