Як навчитися грати акорди. Як навчитися грати вже знаю акорди.

Існують різні стилі гри на гітарі. Часто буває, що людина довго вчиться в музичній школі, розучує складні класичні твори, але одного разу раптом помічає, що знаходяться з ним в компанії друзі хочуть слухати не ці твори, а знайомі кожному прості пісні під гітару. Безумовно, нікому не завадить класичну освіту, але при цьому варто освоїти і основні акорди , щоб бути готовим зіграти акомпанемент до улюбленій пісні.
Вам знадобиться
  • Гітара, схеми акордів.
Інструкція
1
Знайдіть книгу зі схемами акордів, або скачайте такі схеми в інтернеті. Зазвичай схеми акордів будуються наступним образів: на них схематично зображені 6 гітарних струн і які перетинають лади, зазвичай номера ладів проставлені над ними. Точками позначаються позиції струна-лад, які повинні бути затиснуті. Відкриті струни зазвичай позначаються білим кружком. Можуть застосовуватися й дещо інші позначення, але загальний принцип завжди такий.
2
За схемами розучите основні акорди : мажорні (наприклад, С, D і т.д.), мінорні (Am, Em і т.д.).
3
Знайдіть акорди нескладних пісень. Для цих цілей підійдуть пісні російських рок-груп або брит-поп команд. Виберіть ті, в яких ви знаєте вже все акорди . Важливо, щоб пісня була вам добре знайома.
4
Пробуйте пограти послідовність акордів з цієї пісні. Грайте в дуже повільному темпі. Важливо, щоб ви змінювали акорди в ритмі пісні, нехай навіть і суттєво повільніше оригінального темпу пісні. Таким чином, ви привчите свої пальці переходити від одного акорду до іншого. З часом темп можна поступово підвищувати. Не метушитися. Щоразу, коли переходите з акорду на акорд, намагайтеся здійснювати якомога менше зайвих рухів пальцями.
5
Правою рукою намагайтеся повторювати ритмічну фігуру, яку ви чули в пісні. Це не завжди просто, можливо, вам спочатку доведеться її спростити. Але з часом у вас все вийде.
6
Виконайте те ж з іншими піснями. З часом, коли добре освоїте декілька пісень, пробуйте співати під свій акомпанемент.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HHM4eHVyT2E
Інтернет-ресурси рясніють каталогами текстів і акордів до пісень всіляких жанрів, при бажанні можна знайти практично будь-який твір, яке ви плануєте зіграти. Але якщо ви хочете перевірити рівень свого слуху, спробуйте годі й шукати ноти, а підібрати по аудіозаписи твори. Так ви розвинете і мелодійне, і гармонійне мислення.
Інструкція
1
Виберіть твір, який хочете підібрати. Якщо досвіду у вас небагато або взагалі немає, вибирайте прості мелодії з нехитрою ритмом. Прослухайте весь твір від початку до кінця один раз. Проаналізуйте всі дані, які зможете: лад (мажор-мінор), вид (натуральний, гармонічний, мелодичний, метр (три чверті, чотири чверті).
2
Перемотайте на початок і прослухайте перший заспів (першу частину куплета, без приспіву). Проаналізуйте його окремо, постарайтеся приблизно вгадати і тональність.
3
Прослухайте вступ. Зіграйте перший акорд. Не лякайтеся, якщо промажете, зіграєте вище або нижче. Знайдіть перший акорд. Оскільки це, швидше за все, тонічне тризвук, всі інші акорди будуватимуться на щаблях цієї ж тональності.
4
Підберіть решта акорди вступу, прослуховуючи раз за разом уривок пісні. Потім переходьте до наступних частинах.
5
У більшості пісень повторювані мотиви і частини пісні, як правило, пишуться в одній і тій же тональності. Тому в більшості випадків підбирати другий куплет не доведеться.
6
Після закінчення підбору зіграйте все твір під включене відтворення, перевіряючи кожен акорд. Не зупиняйтеся, навіть якщо відчуваєте, що помилилися, просто поставте подумки галочку. По закінченні програвання поверніться і виправте помилку.