Як почати життя в 40 років. Як почати жити заново.

Почати життя заново - свого роду мистецтво, і оволодіти ним варто навіть коли все добре. Сорок років, на думку психологів, якийсь рубіж, який часто пов'язаний з кризою середнього віку. Це нелегкий час, коли як ніколи важливо оволодіти мистецтвом «почати життя з чистого аркуша».
Інструкція
1
Як правило, починати жити заново доводиться на уламках колишньої, коли необхідно вибратися з глухого кута. Сорок років - вік переоцінки себе. Період підбиття підсумків, підрахунку невдач і успіхів, здобутків та втрат, реалізованості в сім'ї і на роботі. І якщо така «ревізія» закінчується невтішно - не варто зневірятися. Отже, саме час згадати афоризм з фільму «Москва сльозам не вірить» - «В сорок років життя тільки починається».
2
Починайте з змін у собі. Перш за все, перестаньте себе жаліти і думати, що таких безліч, тому зі своїми талантами і проблемами ви нікому не потрібні. Немає двох однакових людей. Не затребувані ви до тієї пори, поки не будете цікаві себе. Тому геть сумніви, підмогою повинні стати оптимізм і позитивне мислення.
3
Переможете інерцію і внутрішню втому, відчуйте бажання та ентузіазм У душі немає віку, і у сорокарічного людини вона як і раніше молода. Але організм має властивість старіти. Щоб уповільнити цей процес, займіться спортом, запишіться в групу йоги, ведіть активний спосіб життя, кожен день збільшуючи навантаження. Це допоможе не тільки тримати себе в постійному тонусі, але і впоратися з сумними думками про власну неспроможність або наближення старості. Згадайте мудру приказку «У здоровому тілі - здоровий дух».
4
Відмовтеся від шкідливих звичок (якщо вони у вас є). І почуття гордості: «Я все можу!» Допоможе впоратися з усіма складнощами.
5
Обов'язково здійсніть в життя хоча б одну свою заповітну мрію. Наприклад, вивчіть китайську мову, навчитеся водити автомобіль або відвідайте Венецію. Це не тільки підбадьорить і доставить вам задоволення, але і допоможе знайти нових друзів за інтересами.
6
Чи не концентруйтеся на проблемах або хворобах. Піклуйтеся про себе і якість свого життя. Скажіть: «Ні» депресії. І головне - пам'ятайте, що життя у вас лише одна, іншої не буде. І тільки ви самі можете стати її творцем.
Почати життя спочатку іноді буває вкрай необхідно. Однак це не повинно перетворитися на втечу від вже доконаних негативних подій. Намагаючись змінити своє життя в таких обставинах, людина хоче забути про минуле, він біжить від самого себе, це схоже на втечу з тонучого корабля без рятувального круга. Почати нове життя по-справжньому вкрай важко, але цілком можливо.

Забудьте про минуле і живіть повним життям

Спробуйте забути про минулі негативних подій в своєму житті. Зробити це найбільш правильним способом вам може допомогти психолог. Забути минулі події дуже складно, проте, як правило, людині властиво пам'ятати тільки хороше, тому з часом, у вас за допомогою професіоналів все вийде. Почніть жити повним життям. Просто робіть те, що вам найбільше подобається. Пам'ятайте, що життя коротке, і вона дається людині тільки один раз, зробіть так, щоб прожити її найкраще. Перестаньте скаржитися на життя, це лише змусить оточуючих бачити в вас тільки негативні сторони, ви будете нудним і слабохарактерною. Спілкуйтеся лише з позитивними і життєрадісними людьми, вони підтримуватимуть в вас позитивні думки.

Не робіть те, що вам не подобається

Візьміть аркуш паперу і запишіть список речей, які ви не любите робити. Уважно вивчіть його і спробуйте перестати їх робити. Це не означає, що, наприклад, необхідно кинути ходити в школу тільки тому, що ви не любите вчитися, але якщо вам не подобається ваша робота, ви можете розглянути можливість поміняти її на іншу. Якщо у вас немає можливості провести подібні зміни, спробуйте знайти позитивні сторони того, що у вас є, шукайте спосіб зробити їх більш значущими. Наприклад, якщо ви не любите забиратися по будинку, робіть це повністю усвідомлено, перетворите цей процес в обряд медитації. Ви будете здивовані спокою свого розуму і задоволення, яке ви станете отримувати від своєї роботи.

Будьте економні

Слідкуйте за своїми фінансами, не варто розлучатися з грошима з легкістю, навіть якщо ви дуже добра людина і готові допомогти кожному, хто попросить вашої допомоги. Якщо ви хочете почати нове життя в новому місті чи навіть країні, вам просто необхідно навчитися управляти рухом своїх грошових коштів. Ви повинні розраховувати свої витрати заздалегідь, не доводьте себе до того, щоб залишитися без грошей у чужій вам місці.

Залишайтеся реалістом

Будь-які зміни в житті даються людині нелегко, не намагайтеся привносити в неї дуже багато змін, це може привести до зворотного ефекту. Перші позитивні зміни можуть бути нівельовані новими проблемами. Наприклад, спроба одночасно кинути палити, скинути вагу, зайнятися спортом і т.д. приречена на провал, ви захлесне себе, таким чином, непідйомним працею. Якщо ви ставите перед собою ряд важливих завдань, які повинні змінити ваше життя, вирішуйте їх поступово, розставивши попередньо пріоритети.