Як вибрати новачкові сноуборд. Як вибрати сноуборд для новачка.

Якщо ви новачок і ніколи не вставали на сноуборд , то його вибір стане для вас проблемою. Найпоширеніша помилка полягає в тому, що багато людей, купуючи сноуборд , орієнтуються по модному кольором або по підходу «що міцніше?». До вибору сноуборд а потрібно підходити обдумано і серйозно, адже від покупки залежить безпека вашого здоров'я. Тому необхідно звернути увагу на наступні характеристики.
Інструкція
1
Стиль катання. Перед покупкою необхідно визначитися, як і де ви будете кататися. Існує декілька стилів катання: • Фристайл - виконання трюків на рампі зі снігу. • Фрірайд - вільне катання без обмежень, стрибки або спуск з гори. • Фрікарва - швидкісний спуск з гори з крутими поворотамі.Із-за різних стилів катання відбувся поділ на жорсткі і м'які сноуборд и. М'які дошки використовують ті, хто люблять фристайл або фрірайд. А жорсткі сноуборд и бувають двох видів: для фрікарва або спортивні дошки (для слалому).
2
Велику роль грає форма дошки, вона буває декількох видів: • Форма Twin-tip, призначена для фрістайлу. • Дошка для фрірайду, яка має спрямовану форму (один ніс довше іншого). • Також існують універсальні дошки All-mountain , на яких ви можете кататися на трасі, в сноупарке, в халф-пайп. Такі дошки використовуються як для фрірайду, так і для фрістайлу. • Для фрікарва використовуються більш довгі і вузькі дошки, вони мають іншу геометрію.
3
Ростовка - це довжина дошки, яка залежить від вашої ваги і росту. Чим більше вага і зріст, тим довший потрібна дошка. Практично в кожному спеціалізованому магазині присутній таблиця ростовок. Але найбільш простий спосіб - запитати у продавця-консультанта.
4
Матеріал. Важливу роль грає матеріал ковзної поверхні, від нього залежить розгін і максимальна швидкість. Існує кілька типів ковзних поверхонь: • Дошки з графітовим покриттям самі слизькі і швидкі. Основний недолік полягає в тому, що така змінна поверхню занадто м'яка, тому вона швидко стирається. Такий матеріал використовується на найдорожчих сноуборд ах. • Поліетилен з додаванням графіту - найбільш популярний вид ковзної поверхні, так як він довговічний і має непогані ковзними властивостями. • Поліетилен - найдешевший вид. Такі дошки найбільш надійні, але їх швидкість менше порівняно з першим і другим видом.
5
Другорядні характерістікі.Шіріна дошки. Слід вибирати максимально вузьку дошку. Чим ширше дошка, тим вона більш стійка, але їй складніше управлять.Вес дошки. Необхідно, щоб дошка не була занадто важкою, інакше її буде складно переносити. При покупці ви можете скористатися наступним правилом: якщо ви можете однією рукою підняти дошку за ніс, то ця дошка вам підходить.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=90K12phliro
Зверніть увагу
Як вибрати сноуборд? Новачкові в цих параметрах дуже легко заплутатися. Тому виробники устаткування чітко і адекватно описують характеристики сноубордів в каталогах і намагаються не використовувати незрозумілих термінів для опису технічних характеристик сноуборда.
Корисна порада
Досвіду катання у вас ще немає за визначенням, тому як вибрати сноуборд ви ще не знаєте. Для правильного вибору необхідно звернути увагу на такі параметри, як жорсткість сноуборда, його довжина, ширина і форма, а також тип "скользяка". Чим жорсткіше сноуборд, тим краще поводиться дошка на високій швидкості. Найбільш жорсткі сноуборди використовують для швидкісних спусків з переважанням різких поворотів. Говорячи на сленгу - для фрікарва. Новачкові жорсткий сноуборд протипоказаний категорично!
Вибір сноубордів на сучасному ринку просто величезний. Якщо встаєш на дошку вперше, потрібно знати кілька моментів, на які варто звернути увагу при виборі свого «снаряда».
Інструкція
1
Все дошки діляться на 3 типи в залежності від стилю катання. Фристайл - катання або, вірніше, стрибки у парку (трампліни, перила, халф-пайп). Тип сноуборда - «твін-тип» - однакові п'ята і носок, легко кататися задом наперед (вперед «задньої» ногою). Фрірайд - катання поза трасою, по «пухляку» - свіжому снігу. Тип сноуборда - «дірекшнл» - носок ширше і довше п'яти. Для новачка найкраще підходить універсальний сноуборд «фристайл/фрірайд». Така дошка досить м'яка, широка і в міру важка, «твін-тип». Вона ніби «чекає» вас, «прощає» помилки, на відміну від жорстких, вузьких і легких «снарядів», призначених для агресивного катання.
2
Довжина сноуборду визначається ростом і вагою катальщика. Чим ви вище або важче, тим довший повинна бути ваша дошка. Найпростіший спосіб визначити підходящу ростовку при нормальному співвідношенні вага/зріст - дошка повинна бути до підборіддя. Ще один варіант - від свого росту відняти 20 см, це і буде приблизною довжиною вашої доскі.Длінной дошкою легко керувати тільки на великих швидкостях на свіжому снігу, тому новачкові буде важко з нею впоратися. Взагалі, кожен виробник на кожній дошці пише оптимальний «розкид» ваги, наприклад, 45-55 кг. Вибирайте дошку, де ваш вага буде знаходитися посередині зазначених меж веса.Опять ж, якщо вас приваблює катання в парку, беріть коротку дошку «твін-тип», якщо збираєтеся борознити нераскатанние снігові простори - довгу «дірекшнл».
3
Від ширини сноуборду в чому залежить контроль управління ім. Тут потрібно спиратися на розмір черевиків. В ідеалі черевики повинні небагато (не більше, ніж на 1 см) виходити за краї дошки. Якщо дошка ширше черевика, її важче буде «провертати» - виконувати повороти. Якщо черевики багато ширше дошки, вони будуть чіплятися за сніг, і катання перетвориться на муку.
4
Нарешті, цінова політика. Тут все просто. Все, що варто більше 300 доларів - не для новічков.Опять же не потрібно купувати найдешевший «снаряд». Кататися ви навчитеся набагато раніше, ніж за сезон, а самі найпростіші дошки (пінні, без дерев'яного сердечника) гальмують розвиток, не дозволяють досягти високого рівня катання. Оптимальна ціна визначається в 150-250 долларов.Есть ще такий момент, як конструкція сноуборду - «кеп» (кришка) і «сендвіч» (шари). «Сендвічі» міцніше, швидше надає і піддаються ремонту на відміну від «кепів». Але тут свої нюанси - найдорожчі «кепи» не поступаються якістю «сендвичам», а дошка з тріщиною після ремонту все одно не буде їздити, як новая.В Загалом, якщо ви шукаєте економічний варіант - зупиніться на «кепе», якщо вам актуально співвідношення ціна/якість - беріть найдешевший «сендвіч».