Як зробити ланцюг.

Ланцюг протиковзання можна зробити самостійно, вона допоможе вам у складній ситуації - наприклад, якщо вам буде необхідно проїхати по бездоріжжю або вибратися з бруду. Такі ланцюги можуть служити навіть в якості альтернативи зимовим шинам, якщо ви виїжджаєте взимку досить рідко.
Вам знадобиться
  • - ланцюг;
  • - гачки;
  • - натяжні пристрої;
  • - болгарка;
  • - лещата.
Інструкція
1
Підберіть і купите відповідну ланцюг. Врахуйте, це повинна бути ланцюг з армованої дроту, інакше при буксируванні або великій швидкості руху вона може порватися і привести до травм. Зверніть увагу на скріплення ланок - вони повинні бути зварені, а не спаяні. Довжина ланцюга залежатиме від конструкції системи, тому, перед тим, як вирушати в магазин, накресліть будинки схему ланцюгової обплетення з урахуванням діаметра колеса, неминучих відходів і порахуйте загальну довжину ланцюга на всі колеса.
2
Виберіть конструкцію ланцюга в залежності від умов використання та ваших можливостей. Існує три основних різновиди: драбинка, ромб і соти. Якщо вам потрібна проста і досить легка у виконанні система, зробіть ланцюг у вигляді драбинки. Вона добре допоможе при їзді по бездоріжжю, але врахуйте, що такий ланцюг сприяє руху автомобіля ривками, що несприятливо для трансмісії і підвіски. Ланцюг у вигляді ромба і сот складніше виготовити, зате автомобіль матиме більш плавний хід, покращиться його керованість, можливість заритися в неплотном грунті практично зведеться до нуля.
3
Якщо ви вирішили зробити ланцюга у вигляді драбинки, наріжте за допомогою болгарки чотири або два шматки ланцюга, відповідні діаметру колеса. Крім того, наріжте поздовжні ланцюга конструкції, не менше 10-16 штук. Чим більше буде поперечних перекладин, тим краще прохідність машини.
4
Зафіксуйте ланцюг в лещатах і за допомогою гачків з'єднуйте деталі на рівній відстані. Уважно стежте за кількістю ланок і за симметричностью конструкції. Натягувати ланцюг слід за допомогою двох натяжних пристроїв.
5
Щоб закріпити ланцюги на колеса, підійміть машину домкратом і надіньте ланцюг, потім зафіксуйте. Можна також розкласти ланцюг на землі і потім наїхати на неї колесом. Якщо ваша машина з приводом на одну вісь, надягайте ланцюга тільки на провідні колеса, а на повнопривідних оснастите всі колеса. Після того як ви наділи ланцюг, проведіть обкатку, 10-15 км і підтягніть замки.
Зверніть увагу
Перед тим, як встановлювати ланцюги на колеса, переконайтеся в тому, що вони не зашкодять кузов і підвіску автомобіля, елементи гальм і датчики.