Як попросити гроші.

Просити гроші в борг не так просто. Багато хто відчуває сором чи якусь незручність. Але до цієї процедури можна підійти не як до жебракування, а як до взаємовигідної проекту. Тоді обидві сторони залишаться задоволені і ніхто не почуватиметься ніяково.
Інструкція
1
Опишіть гарантії повернення. Ви повинні бути не просто впевнені, що повернете гроші . Треба точно знати, що гроші будуть повернуті в обумовлений срок.Запішіте на папері, які ваші гарантії. Може бути, у вас є джерела доходу. Згадайте, хто повинен гроші вам. Можливо, ви зумієте щось продати в разі потреби. Сформулюйте у письмовому вигляді всі можливі варіанти. Чим більше буде альтернатив, тим вище шанси на отримання грошей.
2
Опишіть вигоди, які отримає позичальник. Людина, яка надасть вам гроші , в будь-якому випадку ризикує. У нього можуть несподівано виникнути особливі обставини, а вільні гроші віддані в борг. Крім того, гроші швидко обесценіваются.Ви повинні все це розуміти і з повагою ставитися до того, хто готовий надати свої кошти. Подумайте, що ви можете запропонувати такій людині як компенсацію. Це можуть бути відсотки за кожен день користування грошима. Це може бути майбутня прибуток, який ви поділіть. Ви можете розрахуватися навіть якийсь послугою, необхідної цій людині. Складіть список можливих варіантів.
3
Зробіть вашу пропозицію. Не у всіх людей будуть вільні гроші і це не повинно вас бентежити. Ви добре підготувалися до розмови, тому звертайтеся до різних людей, поки не отримаєте желаемое.Заметьте, що ви не жебракуєте, але приходите з діловою пропозицією. Ваш партнер обов'язково повинен мати якусь вигоду від співпраці з вами. Навіть якщо це близький друг, не зловживайте таким становищем. Розумійте, що вам ніхто нічого не повинен надавати і будьте вдячні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6uc47_1PaAU
Зверніть увагу
Коли будете брати гроші, обов'язково пишіть розписку в 2-х примірниках, з підписами обох сторін угоди. Навіть якщо це ваш близький знайомий, не нехтуйте даними радою. Адже людина може закрутитися у справах і просто забути точну суму боргу, знаючи, що ви все повернете. Щоб не було ніяких образ, пишіть в розписці точну суму і всі умови. Будьте акуратні, коли йдеться про гроші.
Корисна порада
Намагайтеся повернути борг якомога швидше. І не влазьте у борги без крайньої необхідності. У вас повинні бути свої гроші, від цього залежить самооцінка.