Як зробити тверді водні кульки.

Чи можливо з рідини зробити тверду речовину? Відповідь буде позитивною, якщо змішати доступні речовини в потрібних пропорціях. Підготувавши хімічна сполука перед приходом друзів можна здивувати їх незвичайним перетворенням рідини в тверді кульки .
Вам знадобиться
  • - питна сода;
  • - оцет;
  • - бікарбонат кальцію;
  • - йодована сіль.
Інструкція
1
Зробіть ацетат натрію, поступово змішуючи в малих пропорціях харчову соду і оцет. Насипте в стакан щіпку соди, налийте трохи оцту, обертайте стакан до повного змішування. Повторіть операцію кілька разів, перемішайте гашене соду ложкою і поставте на 10 хвилин у холодильник. Готового ацетату натрію повинно вийти третину склянки.
2
Підготуйте бікарбонат натрію і йодовану сіль, ці компоненти необхідні, щоб зробити тверді водні кульки . З сіллю проблем у вас не виникне, вона продається в будь-якому супермаркеті.
3
Отримайте невелику кількість бікарбонату кальцію в домашніх умовах, змішавши питну соду і хлористий кальцій, який купите в аптеці. Формула хімічної реакції: 2NaHCO3 + CaCl2 = 2Ca (HCO3) 2 + 2 NaCl.
4
Бікарбонат кальцію так само можна отримати з карбонату кальцію - це звичайний крейда. Розчиніть крейда у воді. Через отриману суспензію продувайте вуглекислий газ. Поступово крейда перетвориться в гідрокарбонат кальцію. Профільтруйте розчин і випарьте воду.
5
Охолоджений ацетат натрію змішайте з чвертю склянки бікарбонату кальцію. Відбудеться бурхлива реакція. Відміряйте 110 г йодованої соди, додайте в стакан і перемішайте.
6
Поставте суміш на вогонь. Варіть протягом 7 хвилин, постійно помішуючи. Слідкуйте, щоб рідина не википала, тому регулюйте вогонь в процесі варіння.
7
Вилийте рідину в підготовлену ємність. Дайте охолонути протягом 15 хвилин при кімнатній температурі. Після цього доведіть друзям, що ви зробили тверді водні кульки .
8
Опустіть пальці в ємність і витягніть з неї твердий кулька або зачерпніть жменю рідини, щоб на долоні виявилося кілька водних кульок. На повітрі отримане хімічну сполуку перетворюється у тверду речовину. Варто опустити прозорі кульки в ємність, як вони знову стають рідкими.