Як добувати платину. Як перевірити пробу золота.

Платина в мінералогії відноситься до самородним металам. Так її назвали іспанські конкістадори за зовнішню схожість з сріблом. Оскільки платину було практично неможливо обробити, вона не цінувалася і коштувала дешевше срібла. Тому її і прозвали «серебрішко», саме так перекладається назва цього металу з іспанської.
Вам знадобиться
  • самородна платина, «царська горілка» або її складові - соляна і азотна кислота, хлорид амонію
Інструкція
1
Зберіть самородную платину . Її знаходять на золотих копальнях. У Росії воно добувається на сульфидно-мідно-нікелевих родовищах. Найчастіше зустрічаються окремі зерна платини. Підійдуть і дрібні кристали. Знаходять і самородки, які досягають декількох кілограмів. До самородної платині відносяться мінерали, що містять і іридій, залізо, паладій, осмій, родій, іноді мідь, нікель і золото. Найбільш поширений з них метал поліксен.
2
Зробіть розчин «царської горілки». Змішайте соляну і азотну кислоту в співвідношенні 1: 3,6. У момент приготування рідина не має кольору, але через кілька секунд забарвлюється в жовтий, а потім і помаранчевий колір. Вона пахне хлором і оксидами азоту і володіє сильною окисної здатністю.
3
Опустіть в «царську горілку» самородную платину і перешкодьте скляною паличкою до повного розчинення. Вийде платинохлористоводородной кислота H2PtCl6.
4
Додайте в розчин хлорид амонію (NH4Cl). При цьому на дно випаде осад - хлороплатинат амонію (NH4) 2 [PtCl6]. Саме такий метод запропонували в 1826 році інженери Соболевський і Любарський.
5
Промийте вийшов осад і прокалите на повітрі при 800-1000 ° C. При цьому відбувається процес виділення азоту, аміаку, хлору і платини: 3 (NH4) 2 [PtCl6] = 2N2 + 2NH3 + 18HCl + 3Pt. Гази випаровуються, і ви отримуєте так звану «губку». Її можна пресувати, прожарювати і кувати.
6
Очистіть отриману платину . Знову розчиніть її в «царській горілці», осадіть хлороплатинат амонію і прожарити залишок. Після цього можна очищену платину переплавити в злитки.
7
Організуйте більш дешевий спосіб отримання чистої платини при великих обсягах виробництва. Застосуйте для цього метод французьких учених Сент-Клер Девіль і Дебре. Побудуйте піч, викладену вапняком, з вбудованою нагорі водневої пальником і подачею кисню. При прожаренні губчастої платини всі домішки - залізо, мідь, кремній та інші - перейдуть в легкоплавкие шлаки і вбереться в пористі стінки печі. А чиста платина виллється за спеціальним жолобу в форму для злитка.
Зверніть увагу
При відновленні платинових розчинів хімічним або електрохімічним способом отримують мелкодисперсную платину - платинову чернь.