Як заливати фундамент.

При будівництві будь-якої будівлі спочатку заливають фундамент . Від того, наскільки правильно і міцно він залитий, залежить довговічність і стійкість будівлі. При заливанні фундамент а важливо враховувати стан грунту. Чим гірше грунт, тим глибше повинен бути котлован для фундамент а. На торф'яних і піщаних грунтах фундамент повинен бути особливо міцним.
Інструкція
1
На початку будівництва фундамент а зробіть його розмітку. По розмітці викопайте котлован. Копати його краще трактором, інакше піде дуже багато сил і часу.
2
Наступним етапом йде установка опалубки. Опалубка повинна підніматися над рівнем ґрунту на 40-50 сантиметрів. Особлива увага повинна бути приділена кутах. Їх виставляти потрібно особливо ретельно.
3
Внизу опалубки зробіть піщано-гравійну подушку. Її потрібно добре утрамбувати.
4
Далі йде зв'язка з арматури. Її можна з'єднати зварюванням, а можна пов'язати спеціальної в'язальної дротом. Але кутові тумби обов'язково варять.
5
Все підготовлено, починайте заливати. Розчин краще замішувати в бетономішалці. Вручну замішаний розчин менш міцний, так як змішати його в однорідну масу дуже складно і важко. Для розчину потрібно брати такі пропорції: 5 частин щебеню, 3 частини піску, 1 частина цементу. Воду заливайте поступово, повинна виходити густа маса.
6
Залитий розчин трамбують сапкою. Якщо не вийдуть бульбашки і повітря, навіть найміцніший фундамент почне руйнуватися. Верх, потрібно рівняти, перевіряючи рівнем.
7
Залитий фундамент , в жарку погоду поливайте водою, а в дощову прикрийте руберойдом.
8
Повне висихання станеться через 4-5 тижнів. Після цього його потрібно ізолювати від води спеціальними ізоляційними матеріалами. Вони продаються в будь-яких будівельних магазинах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2OOY5vYyNhM
Зазвичай фундамент для гаража закладається тільки по периметру стін, так як при його будівництві не потрібно зведення складних і важких конструкцій. Таку роботу цілком під силу провести самостійно. Для її проведення не потрібна спеціальна техніка, а обсяг земляних робіт для стрічкового фундамент а відносно невеликий.
Вам знадобиться
  • - опори для опалубки;
  • - дошки для опалубки;
  • - арматура;
  • - цементний розчин;
  • - інструменти для копки траншеї;
  • - дерев'яна розтяжка;
  • - гідроуровень.
Інструкція
1
Виходячи з плану гаража, зробіть розмітку площадки під фундамент . Вбийте перший кілочок в землю так, щоб він виступав із землі на 50 см. За допомогою рулетки відміряйте від кілочка необхідну відстань і вбийте другий. Натягніть між ними шнур. Під прямими кутами до шнура зробіть розмітку двох сторін фундамент а і вбийте ще два кілочка. З'єднайте їх шнуром.
2
Уздовж шнура прокопати траншею шириною 70-80 см. Глибина залежить від стану ґрунту і повинна бути вказана в проекті. На дно траншеї насипте шар щебеню - 10 см і ретельно утрамбуйте. Потім насипте шар піску в 5 см і ще раз утрамбуйте.
3
Через кожні 40 см поставте опори для опалубки. З'єднайте опори дошками, які повинні щільно підходити один до одного. Опалубка робиться по обидві сторони траншеї.
4
Приступайте до монтажу арматури. Використовуйте металеві прути діаметром 8-10 мм. Поруч з траншеєю укладіть два шматки арматури рівних по довжині стороні фундамент а. Відстань між прутами має бути менше на 10 см, ніж відстань між щитами опалубки.
5
Між прутами укладіть поперечні перемички через кожні 50 см. З'єднайте їх спеціальною дротом або зварюванням. Прикріпіть вертикальні відрізки арматури в місцях з'єднання з поперечками. Зверху прикріпіть ще два довгих шматка арматури з поперечками. Всі з'єднання повинні бути під прямими кутами.
6
Опустіть конструкцію в траншею. Зберіть аналогічним чином ще три армирующих елемента і опустіть їх в траншею. З'єднайте всі частини конструкції між собою.
7
Позначте на дошках опалубки висоту заливки фундамент а. Перенесіть мітки за допомогою гидроуровня на всі сторони опалубки. Забийте по мітках цвяхи. Натягніть між ними по діагоналі нитку.
8
Залийте перший шар розчину, який трохи покриє піщану подушку. Дайте шару підсохнути протягом двох годин. Після цього продовжуйте заливку фундамент а. Розчин заливайте рівномірно до рівня, відзначеного нитками. Розтягуйте розчин спеціальною дерев'яною розтяжкою.
Корисна порада
Для заливки фундаменту під гараж рекомендується використовувати цемент марки М300, М400.