Як вибрати перетин. Який вибрати провід для подовження розетки.

При заміні електропроводки або підключенні нових ліній потрібно вибрати оптимальне перетин кабелю. Правильний підбір забезпечить безперебійну роботу і надійність системи, а також пожежобезпечність всього будинку.
Вам знадобиться
  • - розрахунок споживаної потужності приладів;
  • - знання характеристик автоматичного вимикача, захисних запобіжників і т.д.
Інструкція
1
При малих значеннях сили струму беріть кабель перетин м не менше 1 мм2 (для мідної жили) або 2 мм2 (для алюмінієвої жили).
2
При великих токах перетин дроти вибирайте по подключаемой потужності. Спочатку розрахуйте, прилад якої потужності буде підключений. Вимоги приладу ви можете подивитися в документах або інструкції до застосування.
3
Якщо вам потрібно розрахувати перетин для цілої кімнати або будинку, підрахуйте всі прилади, які є всередині і які планується купити. Приблизно прикиньте, скільки техніки ви можете включити одночасно в самий завантажений день (наприклад, в новий рік або на весіллі). Помножте отриману загальне навантаження на коефіцієнт одночасності, наприклад, на 70%.
4
Виходячи з розрахунку потужності, згідно з яким навантаження в 1 кВт вимагає 1,57 мм2 перерізу, розрахуйте значення перерізів для певного дроти. Наприклад, для алюмінієвого проводу це значення буде дорівнює 5 А на мм2, а для мідного - 8 А на мм2.
5
Використовуючи отримане значення, розрахуйте перетин проводи для вашого приладу. Наприклад, якщо вам потрібно встановити водонагрівач на 5 кВт, то провід слід вибрати такий, щоб він був розрахований не менш ніж на 25 А. Таким чином, ви оберете мідний дріт перетин м не менше 3,2 мм2 .
6
Зверніть увагу, що для алюмінієвих проводів перетин слід вибирати вище, оскільки їх провідність становить близько 62% у порівнянні з мідними. Наприклад, якщо ви розрахували, що для необхідного навантаження підходить провід перетин м 2,5 мм2, то алюмінієвий дріт повинен бути не менше 4 мм2, а мідному дроту 4 мм2 відповідає шестімілліметровой алюмінієвий дріт.
7
Якщо є можливість, завжди вибирайте кабель більшого поперечного перерізу, ніж вийшло з розрахунку. Не можна заздалегідь передбачити, раптом ви вирішите підключити ще що-небудь. Не забудьте перевірити, чи узгоджується розрахункове перетин з максимальною фактичним навантаженням, з потоком автоматичного вимикача або захисних запобіжників, які знаходяться, як правило, поруч з лічильником.