Як креслити масштаб. Як зменшити масштаб на Автокад.

З необхідністю виконати креслення в певному масштабі стикаються представники багатьох професій. В нормах цей момент зазвичай вказується, причому не тільки для всього проекту, а й для кожної його деталі або стадії розробки. З цією проблемою стикаються як ті, хто виконує проект за допомогою рейсшини і олівця на аркуші ватману, так і працюючі в програмі AutoCAD.
Вам знадобиться
  • - креслярські приналежності;
  • - ватман;
  • - розміри деталі;
  • - калькулятор;
  • - нормативна документація;
  • - комп'ютер з програмою AutoCAD.
Інструкція
1
Ознайомтеся з тим, в якому масштабі вам необхідно викреслити деталь. Масштаб є ставлення розміру, який буде на кресленні, до фактичного. Для проектних і картографічних робіт існують стандарти, але в будь-якому випадку вам необхідно знати фактичні розміри деталі або ділянки.
2
Візьміть один з розмірів. Порахуйте, якої довжини має бути відповідна лінія на кресленні. У стільки ж разів зменшите і інші параметри. Накресліть деталь і проставте фактичні розміри. Для виконання проектних робіт масштаби кожного виду креслень вказуються в Сніпах. Цей момент важливий і при виконанні креслення на папері, однак особливої значимості він набуває в комп'ютерному проектуванні.
3
Визначте призначення креслення і кожного розділу. Масштаб найчастіше залежить саме від того, який розділ проекту представлений на кресленні. Якщо для генпланів встановлені варіанти 1: 200, 1: 250, 1: 500 і 1: 1000, то окремі вузли повинні бути виконані більш крупно.
4
Масштаб можна задати як перед початком роботи, так і вже виконавши частину креслення або навіть весь. Перед початком роботи виберіть умовний масштаб. У будь-якому випадку у вас є фактичні розміри об'єкта, і можна піти тим же шляхом, що і при створенні «паперового» креслення. Тобто при нанесенні кожній лінії ви просто обчислюєте її розміри і вводите їх у відповідне віконце. Для цього в програмі існує вбудований калькулятор. Але набагато зручніше скористатися опцією «Опорний відрізок».
5
Можна піти й іншим шляхом. Наприклад, якщо вам потрібно викреслити кілька однакових деталей різного розміру, виконайте спочатку одну. Потім скопіюйте об'єкт і вставте. Виділіть його. Це можна зробити і після того, як ви викличете потрібну команду.
6
Знайдіть в меню опцію «Редагування». Знайдіть там команду «Масштаб» (в англомовній версії - Skale). Те ж саме можна зробити, клацнувши мишкою по відповідній панелі. Програма дозволяє також ввести відповідну команду в командний рядок.
7
Якщо ви ще нічого не виділяли, програма запропонує вам це зробити. Після того, як перед вами з'явиться відповідна команда і ви позначите, яку частину креслення хотіли б масштабувати, натисніть Enter.
8
У командному рядку ви побачите пропозицію вказати базову точку, тобто ту, яка повинна залишитися на своєму місці. Введіть її координати.
9
Наступний крок, який вам пропонує AutoCAD - задати коефіцієнт масштабування. Введіть потрібне число. Воно може бути більше або менше одиниці. У першому випадку масштаб збільшиться, в другому, відповідно, зменшиться.
Зверніть увагу
Не плутайте команди Skale і Zoom. Перша змінює розміри креслення або його частин, друга робить це тільки на екрані, насправді ж параметри залишаються колишніми.