Як перевести газ в Гкал. Переклад газу в Гкал.

Обчислення калорійності газу потрібно, як правило, власникам будинків і котеджів для розрахунків з постачальниками газу. Блакитне паливо в цьому випадку використовується для підтримки тепла в приміщенні і підігріву води, а ці комунальні послуги оцінюються в Гкал.
Вам знадобиться
  • Газовий лічильник, газовий калориметр, норматив споживання газу.
Інструкція
1
Зніміть показання з газового лічильника. Запишіть отримані дані про використані кубометрах. Щоб дізнатися, яка кількість енергії ви спожили, потрібно помножити зняті показання на калорійність палива. Природний газ - це суміш пропану, бутану та інших з'єднань. Тому в різних регіонах питома теплота згоряння його кубометра може коливатися від 7,6 тис. До 9,5 тис. Ккал. Згідно з наказом Федеральної тарифної служби, використовується значення в 7900 ккал для газу, що видобувається «Газпромом». При оптових закупівлях передбачено перерахунок при відхиленнях від норми.
2
Переведіть отримані калорії в більші одиниці. Гігакалорії - це 10 в дев'ятій ступеня калорій. Або одиниця з дев'ятьма нулями. Якщо ви спожили 1000 кубометрів, то, враховуючи можливі коливання калорійності газу, у вас повинно вийти від 7,6 9,5 Гкал. Але таке істотне споживання для житлових будинків з індивідуальним котлами не властиво. Відповідно, власник котеджу буде платити тільки за якусь частину гігакалорії.
3
Використовуйте газовий калориметр для точного визначення енергоємності блакитного палива. Розумно це робити при великих обсягах споживання. Виробники таких приладів орієнтуються насамперед на великі підприємства у сфері енергетики, чорної металургії, нафтовидобутку, нафтопереробки та ін. Він потрібний не тільки для розрахунків, а й для оптимізації співвідношення газ-повітря в нагрівальних пальниках і для управління великими газовими потоками.
4
Проведіть приблизний розрахунок витрачених калорій газу при відсутності відповідного приладу обліку. У цьому випадку вам виставляється плата за нормативом, який являє собою обсяг палива, встановлений для різних видів споживання. Помножте його значення на середній показник калорійності в 7900 ккал/м3. Отримайте кількість використаної енергії.