Як порахувати об'ємний вагу.

Необхідність у визначенні об'ємного ваги виникає при транспортуванні або відправленні вантажу, багажу. Існують певні правила, за якими оплачується цей вид послуги. У розрахунок береться не фізичну вагу предметів, а їх об'ємний вагу.
Інструкція
1
Об'ємна вага відображає, насамперед, габарити вантажу. Останній може бути не важким, але займати багато місця. Вагон, багажне відділення літака або фургон вантажівки вміщує певний обсяг упакованих предметів. Тому тариф за перевезення обчислюється не за фактичною вагою, а за обсягом, який вантаж займає.
2
Диспетчери вантажний служби самі проводять заміри, їх «вердикт» як правило, не обговорюється. Але відправник повинен вміти все розрахувати сам, щоб передбачити матеріальні витрати. Формула розрахунку така: 1кг дорівнює 6000 куб. см, а 1 куб. м дорівнює 167 кг. Обсяг множимо на 167 кг.
3
Вантажне місце визначається як прямокутник. Вимірюється довжина, ширина, висота упаковки, чи буде це коробка, рулон або мішок (тут обміряються самі виступаючі частини). Оплачується найбільше значення фізичної або об'ємного ваги .Например, товар важить 65 кг і упакований у велику коробку 90х90х90. Помножимо її висоту, довжину і ширину. Отримані цифри показують обсяг - 0,729 м3. Множимо ці дані на 167 і отримуємо 121,7 кг. Це і буде об'ємний вагу. Хоча фактична вага менше, оплачувати доведеться іменно122 кг. Цифри округлюються в бік збільшення. Інший приклад. Ви відправляєте 120 кг м'яких іграшок в пластикових мішках об'ємом 2 кубічних метра. Оплачувати вантаж слід за формулою найбільшого значення об'ємного ваги , а саме: за 334 кг (167х2). М'які предмети слід упаковувати якомога щільніше, щоб не платити зайве. Той же товар, добре спресований в тюки, наприклад, 0,5 м3, дасть суттєву економію в оплаті, так як вантаж буде вважатися не об'ємним.
4
Коли об'ємна вага не перевищує фактичний, тоді оплачується саме стільки кілограмів, скільки відправляється. Наприклад, в коробці розміром 60х40х60 знаходяться предмети вагою 48 кг. Об'ємна вага тут буде 24 кг, відповідно, оплачуються 48 кг.Ітак, вартість перевезення вантажу розраховується за об'ємною вагою, якщо він перевищує фактичний.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0Y-3ydzrmMo