Як організувати ftp сервер.

FTP (File Transfer Protocol) - протокол передачі даних, щоб підключатися до серверам , переглядати і скачувати що зберігається на них інформацію. Даний протокол з'явився задовго до звичного всім користувачам інтернету HTTP, але все ще не втратив своєї актуальності. Створити ftp-сервер досить просто, його можна організувати навіть на базі звичайного комп'ютера.
Інструкція
1
Протокол FTP вельми зручний для перегляду файлової структури віддаленого комп'ютера, дозволяє досить легко знаходити потрібні файли. Невипадково багато «важкі» програми і образи дисків часто пропонують скачувати саме по ftp. Якщо ви хочете поділитися з кимось своїми файлами, ви можете створити власний ftp-сервер.
2
Найпростіше створити такий сервер на основі наявних в Windows 7 компонентів. Єдина умова - у вас повинен бути інсталяційний диск, так як за замовчуванням ftp-сервер при установці ОС не ставиться. Вставте диск в дисковод, закрийте вікно, що з'явилося. Відкрийте: «Пуск» - «Панель управління» - «Програми та засоби». Відкриється вікно, виберіть «Включення або вимкнення засобів Windows».
3
В черговому вікні, знайдіть «Служби IIS», розгорніть цей список. У ньому розгорніть список «Сервер FTP». Відзначте галочкою пункт «Служба FTP». Тепер у вже згаданому списку «Служби IIS» знайдіть список «Засоби управління Web-сайтом». Розгорніть його, відзначте галочкою пункт «Консоль управління IIS» і натисніть «ОК». Windows встановить обрані компоненти.
4
Тепер налаштуйте встановлений ftp-сервер. Відкрийте: «Панель управління» - «Система і безпека» - «Адміністрування» - «Керування комп'ютером». У вікні, розкрийте групу «Служби і додатки» і відкрийте «Диспетчер служб IIS». У вікні «Підключення» виберіть папку «Сайти». Праворуч, у вікні «Дії», натисніть на «Додати FTP-сайт».
5
У вікні «Відомості про сайт» вкажіть ім'я створюваного сайту і його розташування. За замовчуванням його шлях: С: inetpubftproot. Натисніть «Далі». В наступному вікні вкажіть параметри прив'язки і SSL. Прив'язка: «Усі вільні», порт 21. Розділ SSL - «Без SSL». Натисніть «Далі», в наступному вікні нічого не чіпайте, просто натисніть «Готово». Сайт створений.
6
Тепер налаштуйте брандмауер Windows. Відкрийте: «Панель управління» - «Система і безпека» - «Брандмауер Windows» - «Додаткові параметри». Знайдіть «Правила для вхідних підключень» та активуйте «FTP-сервер (вхідний трафік)» та «FTP Server Passive (FTP Passive Traffic-In)». Ви відкрили 21 порт для вхідних з'єднань і вказали діапазон портів 1023-65535 для пасивного режиму.
7
Знайдіть розділ «Правила для вихідного підключення», активуйте «FTP Server (FTP Traffic-Out)». Ви відкрили 20 порт для вихідних з'єднань. Тепер будь-який користувач може підключитися на вашу ip-адресою до створеного вами ftp-серверу, переглянути та завантажити знаходяться на ньому файли. При бажанні ви можете налаштувати доступ по паролю, створивши нових користувачів у розділі «Локальні користувачі та групи».