Як харчуватися під час поста.

Піст - один з найважливіших елементів життя християнина. Формальна його сторона полягає в утриманні від їжі і розваг. Однак є й інша, більш глибока за змістом - досягнення висот на духовному шляху. Нехтувати не можна жодної з них. По суті, утримання від їжі - це віхи, що допомагають віруючим знайти дорогу і досягти духовного вдосконалення.
Вам знадобиться
  • - пісні страви.
Інструкція
1
Основні правила утримання від їжі під час поста полягають у відмові від скоромної їжі, тобто їжі тваринного походження. Сюди входять всі м'ясні і молочні продукти, а також яйця. Дозволяється вживання риби, за винятком строгих постів. Також в строгі пости забороняється вживання будь-якого алкоголю.
2
У період поста основними продуктами повинні бути крупи, фрукти, овочі, гриби і бобові. Частіше готуйте каші на воді. Таке харчування може бути досить різноманітним. По-перше, існує безліч видів каш. А по-друге, до них можна готувати овочеві підливи або піджарку з грибів - смачно, корисно і ситно. Обов'язково вживайте бобові - саме вони стають основним поста вщіком білка для організму в цей період.
3
Харчування має бути скромним, але збалансованим. Обов'язково щодня їжте сирі овочі і фрукти, щоб отримувати достатню кількість вітамінів.
4
Це найзагальніші правила. І вони досить сильно можуть відрізнятися в залежності від виду поста, деяких обставин і від фізичного стану постящегося. Так, наприклад, робляться послаблення для вагітних і годуючих жінок, людей похилого віку та подорожуючих. Бажано кожну ситуацію обговорити зі священиком взяти у нього благословення на проведення поста з обмеженнями. Священики завжди кажуть, що пост повинен бути «по силам», тобто, не шкодить здоров'ю.
5
Найголовніше питання харчування під час поста не "що?», А «як?». Не надавайте їжі надмірного значення. Її кількість повинна бути достатньою, щоб вгамувати голод, але ні в якому разі не можна переїдати. З пісних продуктів можна приготувати дуже смачні страви і влаштовувати справжній бенкет. Але чи буде це пост? Чи не лукавте в цьому питанні. Має бути саме стриманість, що допомагає задуматися про свою душу, а не просто на якийсь період виключно вегетаріанське меню.