Як очистити arp-кеш.

В TCP/IP з'єднанні вирішальну роль відіграє ARP (протокол визначення адреси). Тому, якщо з'явилися деякі проблеми при завантаженні деяких сайтів або відсутність пінгу IP-адрес, тоді спробуйте очистити arp-кеш. Варто відзначити, що виконується ця процедура тільки з командного рядка.
Інструкція
1
Спочатку зробіть виклик командного рядка, відкривши меню «Пуск» (Start). У рядку пошуку введіть "cmd", але без лапок, і не натискайте клавішу Enter. Замість цього слід натиснути правою кнопкою миші по посиланню "cmd.exe" і вибрати рядок «Запуск від імені адміністратора» (або Run as Administrator). Тепер необхідно підтвердити виконання процесу у вікні під назвою «Контроль облікових записів». Після цього перед вами з'явиться командний рядок. До речі, якщо в «Пуск» вже закріплений її значок, то вам не доведеться користуватися пошуком.
2
Далі приступайте до виконання команди "arp -a". З її допомогою буде виведений список всіх зберігаються на пристрої записів ARP. Однак опція -a є не єдиною, оскільки командою arp підтримуються і інші перемикачі. Наприклад, -d, він дозволяє видалити IP-адресу. Завдяки -d -a можливо видалити всі записи з таблиці ARP. Опція -s, навпаки, додає записи в таблицю.
3
Щоб повністю видалити ARP-кеш в ОС Windows 2000/XP/Vista/7, слід натиснути кнопку «Пуск», потім «Виконати». В з'явилося поле введіть команду netsh interface ip delete arpcache. Для завершення операції клікніть Ok.
4
На всякий випадок перевірте, чи вдало пройшла процедура очищення. Для цього виконайте команду arp -a. Якщо кеш так і не був очищений, то причина може бути в помилку операційної системи. Така помилка може виникнути при активації служби «Маршрутизація та віддалений доступ».
5
Для вирішення проблеми увійдіть в панель управління, в розділі «Система і безпека» виберіть «Адміністрування». Далі запустіть додаток «Керування комп'ютером» і подвійним клацанням відкрийте розділ «Служби». Клікніть на пункт «Маршрутизація та віддалений доступ», а в меню запустіть опцію «Відключено». Як тільки ви виконаєте всі необхідні дії, знову спробуйте очистити arp-кеш.