Як містити їжачка. Як позбутися неприємного запаху в вольєрі для собак.

За їжаком вимагається своєрідний догляд, що відрізняється від звичайного вмісту інших тварин. Їжачок - нічна тварина, і вам слід пам'ятати про це перш, ніж завести собі такого вихованця. Приготуйтеся до тупоту маленьких лапок, який може порушити ваш сон.
Вам знадобиться
  • - клітина або вольєр;
  • - підстилка;
  • - корм.
Інструкція
1
Помістіть свого нового домашнього улюбленця в простору клітку або вольєр. У клітці обов'язково повинен бути будиночок, де їжак міг би сховатися і відпочити. Це притулок необхідно облаштувати, щоб тварині було зручно. Постеліть всередину соломи або сіна, підстилка повинна бути м'якою і затишною.
2
Створіть в кімнаті, в якій знаходиться клітина з їжаком, комфортні для звірка умови. У приміщенні не повинно бути холодно або дуже жарко, намагайтеся підтримувати нормальну температуру повітря. Щодня вичищайте клітку, щоб запобігти появі неприємного запаху.
3
відмиває клітку і піддон окропом, щоб позбутися шкідливих хвороботворних бактерій. Регулярно вичищайте туалет вихованця, а щоб позбутися запаху, використовуйте спеціальний дезодорант для кішок. Повністю міняйте стару підстилку на нову, коли вона стане старої. Поїлки і годівниці також потрібно регулярно промивати гарячою водою.
4
До складу підстилки крім соломи і сіна включите суху ромашку. Запах цієї рослини відлякає кровосисних паразитів. В одній клітці або вольєрі утримуєте тільки одного їжака. Ці тварини не живуть групами, тому звірята битимуться за територію.
5
Якщо у вас кілька тварин, тримайте вихованців у різних вольєрах або клітинах. Житло їжачка можна встановити на балконі. В такому випадку прибирати на зиму клітку в теплу кімнату можна, інакше вихованець не впаде в сплячку. Це погано позначиться на його здоров'ї, звір може в середині літа померти від стресу.
6
Не слід надовго випускати їжака з клітки, він може зіпсувати деякі ваші речі. Якщо у вас є можливість, помістіть свого вихованця в вольєр на природі, там йому буде набагато просторіше і затишніше. До того ж, це природне середовище для тварини, і вам не потрібно буде спеціально облаштовувати його житло.
7
Посадіть декілька дерев, чагарників і квітів. Час від часу вам все ж доведеться очищати нору, але це потрібно робити рідше, ніж в клітці. Вам також необхідно добре годувати свого домашнього улюбленця, ніколи не залишайте його голодним.
8
Годуйте їжака м'ясом, борошняними хробаками, зеленню і білим хлібом. Поїти цих звірків можна чистою водою і свіжим молоком. Бажано, щоб молоко було домашнім і не мало запах хімічних речовин.