Як оформити проріз. Як оформити дверний проріз.

Незважаючи на те, що дверні прорізи досить непомітна деталь інтер'єру, важливість її велика. Проріз мало просто встановити, його треба ще оформити так, щоб він вписувався в загальний дизайн кімнати або навіть всієї квартири або будинку. Звичайно, безпрограшним варіантом є наличники. Однак, навіть в разі установки наличників, необхідно враховувати недоліки конструкції.
Інструкція
1
На жаль, стіни в наших будинках побудовані так, що рідко вдається все дверні прорізи оформити лиштвами однієї ширини. Звичайно, всі внутрішні прорізи одного приміщення все-таки намагаються обшити лиштвами однієї ширини. Однак у цьому випадку важливо не забувати, що проріз, оформлений лиштвами різної ширини, виглядає не красиво і не естетично. З іншого боку, це буде виглядати краще, ніж повна відсутність лиштви з однією з сторін.
2
Важливо не просто вибрати однакові лиштви, а й правильно їх встановити. Приміром, якщо стіни не можливо вирівняти в одну площину з прорізом, необхідно вибрати рівні лиштви з вибіркою навиворіт і ставити їх під кутом, щоб приховати різницю в площинах. Встановлюють наличники після завершення ремонту, оздоблення стін вже повинна бути завершена. Кріплять лиштви звичайно на відстані 5 мм від дверної коробки під 45-градусним кутом по відношенню один до одного.
3
Способи установки так само бувають різні. Деякі вважають за краще з приклеювати, проте в цьому випадку в подальшому зняти їх не вдасться. Тим, кому важливо мати знімні лиштви, краще кріпити наличники або цвяхами, або вставляти їх в заздалегідь підготовлені пази. Однак прибивати звичайними цвяхами лиштви не варто, так як це може зіпсувати зовнішній вигляд не тільки лиштви, а й усього прорізу в цілому. Професіонали роблять це спеціальними паркетними цвяхами з маленьким капелюшком, якщо ж таких не знайшлося, від звичайних тоненьких цвяхів відкушують капелюшки. А для того, щоб цвяшків не було помітно, лиштви можна зашкуріть і покрити шпаклівкою і лаком.Еслі наличники доведеться розпилювати, важливо не зіпсувати їх малюнок, тобто не можна розпилювати лиштва більш ніж на три чверті його ширини.
4
Ще одним варіантом оформлення дверного отвору є установка арки. Вони можуть бути стрілчастими або круглими. При цьому арки з круглим обрисом діляться на кілька типів: класичний (з правильним радіусом дуги), модерн (дуга з підйомом), романтичний (дуга має пряму частину в центрі із закругленими кутами) і еліпсоїдний (дуга у вигляді правильного або неправильного еліпса). Арки можуть бути монолітними бетонними, цегляними, гіпсовими, пластиковими та дерев'яними (дубовими, буковими, сосновими). При цьому бетонні, цегляні та дерев'яні арки є «універсальними», тобто можуть бути встановлені як зовні, так і всередині приміщень. Гіпсові, пластикові і арки з ДСП або ДВП можуть бути встановлені лише всередині помещенія.Устанавліваться арки можуть у вигляді «фрамуги» над прямокутним дверним отвором. Найзручніший спосіб - використання готових аркових прорізів, комплект складається з двох дуг, чотирьох стійок, панелей для дуг і стійок, і декоративних замків. Крім того, арка може бути капітальної цегляної. Однак таку арку краще споруджувати, якщо ширина отвору перевищує 2 метри. При оформленні цегляної арки використовують лекальний цегла, у якого один торець вже іншого, а сама кладка виконується по опалубці.
Зверніть увагу
Арочний отвір неможливо зробити в несучій стіні.