Як поставити ланцюг.

Ланцюги протиковзання, встановлені на автомобіль, дозволяють перетворити покришку зі звичайною прохідністю в даний колесо для бездоріжжя. Велика перевага колісних ланцюгів в тому, що їх можна надіти перед самим з'їздом на грунтову дорогу або цілину, а по шосе їхати в звичайному режимі.
Вам знадобиться
  • - ланцюги протиковзання;
  • - автомобіль;
  • - викрутка;
  • - пассатижи;
  • - гайковий ключ.
Інструкція
1
Купіть або виготовте самі ланцюга для своєї машини. При виборі ланцюга зверніть увагу на розмір ланок - чим більше ланка, тим більше прохідність, але при цьому збільшується і знос гуми. Щоб зменшити знос, здобувайте «м'які» ланцюга з армованими гумовими «грунтозацепамі». Крім того, вони дозволяють їздити по асфальту зі швидкістю до 80 км/ч (на відміну від «жорстких», з якими не варто розвивати швидкість вище 40 км/ч).
2
Перед установкою зніміть колісні ковпаки, щоб уникнути їх швидкого зношування. Якщо ви будете монтувати ланцюга на колесо з легкосплавними диском, ретельно стежте за тим, щоб вони не стикалася, інакше диск може бути пошкоджений.
3
Ставте ланцюги на ведучі колеса. Якщо у вас повнопривідна машина, оснастите ланцюгами обидві пари коліс або тільки передній міст.
4
Для того щоб встановити ланцюга на колеса, розстеліть їх уздовж осі руху. Розкладайте ланцюга гачками вперед, талрепи або ексцентрикові натяжители розташовуйте зовні. Акуратно їх розправте і заїжджайте або двома передніми колесами, або двома задніми. Зупиніться в 20-30 см від кінця ланцюга.
5
Заведіть більшу частину ланцюга на колесо, потім зачепите гачок або затягніть з'єднання під болт з внутрішньої сторони. Розправте всі ланки ланцюга на колесі і затягніть кріплення із зовнішньої сторони. Постарайтеся застебнути гачок на максимально далеке ланка, щоб вона натяглася. Для цього використовуйте викрутку.
6
Натягніть ланцюг за допомогою ексцентрикових натяжителей, повертаючи ключ за годинниковою стрілкою, або використовуйте стяжку з талрепа і відрізка ланцюга, натягуючи її по діагоналі колеса. Встановивши ланцюга, необхідно проїхати не менше 1 км, після чого знову відрегулювати натяг.
7
Якщо під час руху ви помітили, що ланцюг зачіпає кузов або підвіску автомобіля, зупиніться якомога швидше і затягніть кріплення. Намагайтеся уникати різкого гальмування і поворотів, великих вибоїн і вибоїн.