Як відремонтувати спідометр. Як зробити гнучкий вал.

Спідометр на автомобілях встановлюється для вказівки швидкості руху і для обліку сумарно пройденої відстані, а також певного відрізка шляху. Ці дані відображаються на покажчику, розташованому на панелі приладів.
Вам знадобиться
  • Гайкові ключі, викрутка, мастило.
Інструкція
1
Головна деталь спідометра - це гнучкий полуразборний вал спідометра. Вал-тросик поміщений в оболонку, на яку надіта поліхлорвінілова трубка. Вона захищає тросик від попадання на нього води і запобігає витоку мастила, необхідної для точної і безвідмовної роботи спідометра. Одним кінцем гнучкий вал спідометра за допомогою накидної гайки приєднується до спідометра на приладовій панелі. Інший накидною гайкою вал кріпиться до приводу спідометра, з'єднаному з коробкою передач.
2
Внаслідок тривалої експлуатації автомобіля мастило в гнучкому валі спідометра поступово виробляється, висихає. В такому випадку при русі іноді можуть навіть прослуховуватися характерні шоркать шуми - шарудить сухий тросик. Стрілка спідометра на приладовому щитку може пригальмовувати, смикатися, показувати невірні значення. Щоб виправити дефект, змастіть гнучкий вал спідометра.
3
Для цього відверніть обидві накидні гайки з боку спідометра і з боку приводу і від'єднайте його повністю. Витягніть вал спідометра в сторону приводу на коробці передач до упору. Розведіть кінці розташованої на кінці вала з боку привода запірної шайби і зніміть її. Витягайте гнучкий вал з оболонки з боку спідометра.
4
Налийте в простору неглибоку ємність гас і добре промийте в ньому гнучкий вал і оболонку, видаливши всі залишки затверділої старого мастила. Просушіть вимиті деталі.
5
Змастіть тросик-вал на ділянці 2/3 його довжини, вважаючи з боку приводу. Вставте тросик в оболонку і застопоріть запірної шайбою. Встановіть гнучкий вал спідометра на місце і затягніть накидні гайки.
Зверніть увагу
Змащувати гнучкий вал приводу зчеплення необхідно мастилом, зазначеної в паспорті автомобіля. Альтернативою може служити мастило ГОІ-54.
Корисна порада
У разі дефекту тросика вала або його обриву тросик, зрозуміло, слід замінити.
Автомобіль є дуже зручним і комфортним засобом пересування. Він дозволяє вільно пересуватися по дорогах і опинятися в потрібному місці в потрібний час. Однак дуже часто відбуваються маленькі неприємності - поломки. Наприклад, перестав працювати спідометр. Досвідчений водій зможе визначити приблизну швидкість на око, а ось новачкові зробити це дуже важко. Тому необхідно в найкоротші терміни усунути несправність, щоб уникнути аварійних ситуацій.
Вам знадобиться
  • Набір інструментів, керівництво по експлуатації, пластикова вилочка, герметик.
Інструкція
1
Ознайомтеся з керівництвом по експлуатації вашого автомобіля. В ньому ви зможете знайти декілька процедур, які можуть усунути несправність. Зазвичай поломка спідометра полягає в тому, що стрілка або постійно стрибає, або завмирає в одному положенні і не рухається з місця. Спробуйте включите режим тестування. На більшості автомобілів він включається натисненням кнопки під самим спідометром.
2
Заженіть автомобіль в гараж. Увімкніть гальмо стоянки. Відкрийте капот і зніміть мінусову клему з акумулятора, щоб бортову мережа не замкнуло. Вам необхідно добрати до механізму, який забезпечує обертання стрілок приладової панелі. Для цього спочатку потрібно зняти торпеду. Демонтуйте всі накладки. Відкрутіть рульове колесо. Зніміть підрульові перемикачі. Знайдіть і відкрутіть всі саморізи, на яких тримається торпеда. Взявшись руками за краї, витягніть її трохи на себе. Від'єднайте всі дроти, попередньо промаркований їх. Тепер витягніть торпеду через праву пасажирські двері. Переверніть її. Панель приладів кріпиться на болтики. Відкрутіть їх.
3
Акуратно покладіть панель приладів та огляньте її. Потрібно зняти скло, яке прикріплене за допомогою герметика. Для цього нагрійте трохи місце з'єднання пластику і скла за допомогою будівельного фена. Від'єднайте скло і видаліть залишки старого герметика. Огляньте тросик спідометра. Його обрив стає причиною непрацюючого спідометра. Якщо старий тросик став непридатним, то замініть його на новий. Підкладіть пластикову вилочку під стрілку і акуратно зніміть її. Вивчіть вісь стрілки, вона може бути погнута. Переверніть приладову панель. З тильного боку знаходяться шестерінки механізму обертання спідометра. Перевірте кожну з них. Якщо на якійсь шестерінці бракує зубчиків, то потрібно замінити її. Після цього зробіть збірку в зворотному порядку і перевірте працездатність спідометра. Не забудьте використовувати тільки новий герметик.