Як запустити свою лінію одягу. запустити лінію свого одягу.

Виробництво одягу - бізнес складний і висококонкурентний. Однак іноді підприємцям вдається знайти вдалу, і поки ніким не зайняту нішу. Вам це вдалося? Тоді реєструйте власну марку і освоюйте ринок. Якщо все буде зроблено правильно, ви напевно зможете відвоювати собі місце під сонцем.
Інструкція
1
Вирішіть, що саме ви будете випускати. Чим вже ніша, тим легше просунути свій майбутній бренд. Наприклад, робити розкішні весільні сукні або недорогі класичні чоловічі костюми вигідніше, ніж просто жіночий або чоловічий одяг.
2
Оцініть пропозиції на ринку - можливо, на ньому існують прогалини. Не робіть товар для себе - подумайте, що буде затребуване аудиторією. Врахуйте, що повторити успіх підприємця, який вже експлуатує якусь оригінальну ідею, швидше за все не вийде. Знайдіть власну родзинку.
3
Придумайте звучне ім'я для свого майбутнього бренду. Зверніться в агентства з неймінг - назва марки занадто важливо, щоб економити на цьому пункті. Вдале ім'я допоможе вибудувати рекламну концепцію і знизить витрати на просування.
4
Напишіть докладний бізнес-план просування. Визначте, скільки колекцій ви будете випускати, з якими матеріалами працювати, скільки персоналу вам буде потрібно. Отримайте дозвільну документацію і зареєструйте свою торгову марку.
5
Знайдіть інвестора. Виробництво одягу вимагає постійних фінансових вливань, а на окупність бізнесу при вдалому збігу обставин варто розраховувати лише через рік-два. Підібравши інвестора, укладіть з ним угоду, яка обов'язково повинен перевірити юрист. Не обмежуйтеся усною домовленістю - якщо виникнуть розбіжності, правильно оформлені папери допоможуть його вирішити.
6
Якщо ви починаєте бізнес з партнером, підпишіть з ним договір, в якому будуть розписані права і обов'язки всіх учасників бізнесу. Чітко вкажіть правила розподілу прибутку, відповідальності за помилки та інші важливі моменти.
7
Найміть персонал. Навіть якщо ви відмінно шиєте, вам буде потрібно кравчиня і закройщица. Згодом штат працівників доведеться розширити. Вирішіть, хто буде вирішувати питання про закупівлю тканин, реалізації готової продукції, рекламному просуванні. Не приймайте всі ці завдання на себе. Керівник бізнесу здатний справитися тільки з однією-двома функціями. Передайте рутину в надійні руки.
8
Не поспішайте знімати офіс - це зайві витрати. Швачки та закрійниці можуть працювати на дому, керівникам теж зручніше контролювати процес з домашнього офісу. Зустрічі з потенційними закупщиками та постачальниками проводите на їх території.
9
Укладіть договори з постачальниками тканин і фурнітури. Не обмежуйтеся одним, нехай і надійним партнером. Постійно вивчайте ринок в пошуках нових, більш цікавих і вигідних пропозицій.
10
Знайдіть магазини, які будуть реалізовувати вашу продукцію. Цей пункт дуже складний для новачків, з якими торговельні мережі не хочуть мати справи. Продумайте вигідну пропозицію для магазинів - дисконтна програма, власна рекламна кампанія. В питанні реалізації може допомогти досвідчений маркетолог, що має можливість виходу на перших осіб торговельних мереж. Розгляньте можливість інтернет-торгівлі та співпраці з виїзними регіональними ярмарками.
11
Жорстко контролюйте процес виробництва. Проблема багатьох початківців підприємців - нестабільна якість і зрив обговорених заздалегідь поставок. Подбайте, щоб моделі з нової колекції завжди були доступні для замовлення в потрібній кількості.
12
Найголовніше - інформування потенційних замовників і кінцевих споживачів. Вашу марку повинні впізнавати. Зробіть креативний і візуально насичений інтернет-сайт. Проведіть професійну зйомку моделей. Надрукуйте яскраві буклети. Не економте на поліграфії - якість матеріалів повинно бути найвище, яке ви можете собі дозволити. Беріть участь в галузевих вставках і ярмарках, робіть дефіле на презентаціях ресторанів, торгових центрів, клубів. Зав'язуйте контакти з представниками засобів масової інформації. Розширте команду за рахунок залучення хорошого фотографа, постійних моделей, маркетолога, художника, фахівця з реклами.
Не тільки зірки кіно і музики за допомогою талановитих дизайнерів займаються випуском одягу. Щоб почати свою власну справу в цій області, недостатньо тільки мати навички в області шиття. Потрібно бути ще й хорошим керівником, здатним контролюватися весь процес: від пошиття одягу до її продажу.
Вам знадобиться
  • Бізнес-план, приміщення для роботи, швейне обладнання, штат співробітників, тканини та інші елементи, необхідні для шиття, торгові точки збуту готової продукції.
Інструкція
1
Вивчіть ринок і ознайомтеся з віяннями моди, щоб випускається одяг була затребувана серед населення.
2
Читайте чинним законодавством про процес реєстрації юридичної особи у відповідних органах управління. Зареєструйте вашу фірму і отримаєте всю необхідну документацію. Відкрийте банківський рахунок.
3
Підшукайте просторе і добре освітлювати приміщення для роботи, яке ви можете або купити, або взяти в оренду. Пройдіть процедуру перевірки його стану, запросивши представників санепіднагляду, екологічної комісії та пожежної служби.
4
Розробіть бізнес-план або ж замовте його складання шляхом залучення фахівців. Обговоріть в бізнес-плані всі моменти стосовно роботи: графік, умови праці співробітників і т.д.
5
Придбайте обладнання, яке знадобиться для випуску лінії одягу, враховуючи спеціалізацію вашої фірми.
6
Перед прийомом співробітників вирішите, хто буде займатися розробкою моделей одягу. Зверніться до послуг дизайнерів або ж самостійно продумайте майбутню лінію одягу.
7
Закупіть тканини і всі супутні шиттю деталі: нитки, ножиці, елементи прикраси одягу і т.д. Не вибирайте дешеві тканини, щоб готовий товар не залежувався на складі.
8
Визначтеся з рекламною компанією вашого товару. Укладено договори з магазинами або ринками збуту, надавши зразки готової одягу.
9
При позитивних результатах у міру потреби, розширте штат співробітників. Найміть нових дизайнерів, щоб випуск одягу відповідав всім вимогам моди.
10
Організуйте роботу так, щоб не виникало простоїв і заминок.