Як виставити рахунок.

Рахунком називають бухгалтерський документ, за яким замовник товару або послуги зможе здійснити покупку. Він не є обов'язковим до виконання, тому не відноситься до документів суворої звітності.

Інструкція
1
Сформуйте оригінал рахунку в спеціальній бухгалтерській програмі або за допомогою редактора електронних таблиць. Тим, хто працює з такими системами ведення обліку, як "1С", "Ельба", "Правконс" або "Моя справа", скласти такий документ буде не складно.
2
Якщо ж спеціальної програми немає, можна використовувати стандартний Excel, що входить в пакет Microsoft Office . Відкрийте новий документ, натисніть на іконку Office, розташовану у верхньому лівому куті і виберіть зображення чистого листа. У вікні, в пошуковому рядку вбийте слово "рахунок". Перевірте, щоб комп'ютер був підключений до інтернету. Програма зв'яжеться з сервером Microsoft. Виберіть відповідний шаблон з випав списку, наприклад, "Рахунок на продаж з розрахунком податків". Підтвердіть завантаження. У новій книзі відкриється завантажений шаблон.
3
Вбийте потрібні дані в таблиці. У шапці документа має бути написана назва організації або прізвище та ініціали індивідуального підприємця. Нижче вкажіть свої реквізити, а також реквізити документа: дату та вихідний номер. В поле "Платник" напишіть відомі вам дані про контрагента (назва, юридична адреса, телефон), а поруч ті ж самі дані про одержувача.
4
У таблиці трохи нижче зробіть спеціальні позначки про спосіб, часу доставки, місце відвантаження і умови оплати. Ще нижче запишіть кількість товару або надання послуг, їх короткий опис, ціну і вартість. Форма сама порахує загальну суму. Не випускайте з уваги і настільки важливий факт, як ставка податку на додану вартість, якщо ви не перебуваєте на УСН. Тут же ви можете виставити суму доставки. Підсумкова сума буде включати в себе і вартість товару, і податок, і доставку.
5
Готовий рахунок повинен завірити своїм підписом головний бухгалтер і керівник. Якщо ж посаду головного бухгалтера не передбачена, то достатньо підпису директора підприємства.
Корисні поради

Доставити рахунок контрагенту можна по електронній пошті, через кур'єра, особисто в руки, а також по факсу. Пересилання допомогою Пошти Росії може відняти надто багато часу.