Як нейтралізувати сірчану кислоту. нейтралізація сірчаної кислоти.

Сірчана кислота входить в п'ятірку найсильніших кислот. Необхідність в нейтралізації цієї кислоти виникає, зокрема, у разі її витоку і при виникненні загрози отруєння їй.
Інструкція
1
Молекула сірчаної кислоти складається з двох атомів кисню і оксиду сірки. Вона являє собою рідину, що не має кольору і запаху, але що володіє підвищеною в'язкістю. Концентрована сірчана кислота має консистенцію масла. В рідкому стані вона може перебувати при температурі не більше 300 градусів. При температурі 296 градусів вона починає розкладатися. Також вона може бути перемішана з водою. Сірчана кислота дуже отруйна і викликає опіки на шкірі. В розчиненому вигляді вона нейтралізується лугами і гидратом аміаку.
2
Також сірчана кислота здатна взаємодіяти з гідроксидом натрію. Концентрована сірчана кислота розбавляється однією порцією NaOH: H2SO4 (конц.) + NaOH = NaHSO4 + H2OДля розведеної сірчаної кислоти потрібно та ж луг в подвійному розмірі: H2SO4 (разб.) + 2NaOH = Na2SO4 + H2OВ обох випадках при нейтралізації утворюються оксосолі. Na2SO4 - речовина білого кольору, тому при нейтралізації сірчаної кислоти можливе випадання білого осаду.
3
Крім того, також сірчана кислота здатна взаємодіяти з гідроксидом натрію. Концентрована сірчана кислота розбавляється однією порцією NaOH: H2SO4 (конц.) + NaOH = NaHSO4 + H2OДля розведеної сірчаної кислоти потрібно та ж луг в подвійному розмірі: H2SO4 (разб.) + 2NaOH = Na2SO4 + H2OВ обох випадках при нейтралізації утворюються оксосолі. Na2SO4 - речовина білого кольору, тому при нейтралізації сірчаної кислоти можливе випадання білого осаду.
4
Крім цього, сірчана кислота за певних умов нейтралізується оксидами деяких металів. Так, наприклад, розбавлена сірчана кислота, з'єднуючись з оксидом барію, утворює сіль - сульфат барію і воду: H2SO4 (разб.) + BaO = BaSO4 + H2OНекоторие метали, наприклад цинк, добре реагують з розбавленою кислотою, в результаті чого утворюється сіль, а водень виділяється назовні: H2SO4 (разб.) + Zn = ZnSO4 + H2