Як навчити дитину полоскати горло.

Полоскання горла є одним з методів лікування захворювання мигдалин. Зрошуючи слизові оболонки лікувальними розчинами, ви вбиваєте хвороботворні бактерії, знімає запалення. Дітей потрібно вчити полоскати горло терпляче і в ігровій формі.
Інструкція
1
Почніть з полоскання рота. Дитина звик ковтати воду, яка потрапляє до нього в рот, але якщо ви покажете, як можна випускати струмки води, то малюк обов'язково зацікавиться і спробує повторити. Поясніть дитині, що полоскати рот після їжі необхідно, щоб не хворіли зубки.
2
Спочатку привчите його до того, що горло потрібно очищати - спробуйте зрошувати слизові з пульверизатора або невеликий медичної груші. Нахиліть малюка над ванною (щоб вода з рота стікала вниз), попросіть відкрити рот і поливайте порожнину простою водою, намагаючись повернути інструмент так, щоб вода досягла мигдалин. Якщо у дитини не виражений блювотний рефлекс, то процедура не доставить йому особливого дискомфорту, і поступово можна буде переходити безпосередньо до самостійного полосканню горла. Якщо малюк рефлекторно стискає глотку, то такий спосіб краще не використовувати - пробуйте полоскати горло відразу ж, стоячи, закинувши голову назад.
3
Починайте вчити дитини полоскати горло чистою кип'яченою водою, тому що, навіть якщо він проковтне трохи, то це буде не страшно. Поступово, коли малюк навчиться контролювати свої рухи, можна буде пробувати полоскати горло лікувальними розчинами, ковтати які небажано.
4
Розкажіть дитині казку про те, як півник подавився бобовим зернятком. Покажіть, як півник намагається витягнути зернятко, набравши в рот води і побулькать нею. Перший час у дитини нічого не буде виходити, але якщо ви будете тренуватися щодня, то поступово він зрозуміє, як можна булькати водою.
5
Використовуйте різні ігри, щоб показати дитині, як потрібно полоскати горлечко, чому це важливо і необхідно. Показуйте на ляльках і іграшках, як треба лікувати горло , інсценують хвороби у різних персонажів, грайте в доктора. Полощіть горло самі, показуючи дитині приклад. Залучіть до цього інших членів сім'ї - нехай тато, бабуся чи дідусь по черзі показують, як потрібно виконувати процедуру. Не забувайте просити малюка, щоб він говорив букву «а» і простягав її якомога довше під час полоскання. Повторюйте разом з ним, щоб дитина не відволікся, інакше він може вдавитися і злякатися, що закріпить негативне ставлення до полоскання.