Як зменшити кошторис.

Якщо ви задумали капітальний ремонт квартири, то вам доведеться звернутися до професіоналів. У цьому випадку багато будівельно-ремонтні фірми безкоштовно пропонують своїм замовникам кошторису, в яких перераховані склад і вартість усіх майбутніх робіт, використовуваних матеріалів. Часто підсумкова цифра може здатися вам дуже великою, але це не означає, що від ремонту треба відмовитися. Існує кілька способів, як зменшити кошторис і заощадити кошти.
Інструкція
1
Вартість по кошторису в чому залежить від складності та обсягів ремонтних робіт. В тому випадку, коли ви звернулися в велику будівельну компанію і майбутній ремонт буде досить великого обсягу, то ви можете, після отримання кошторису, обговорити для себе значні знижки. Особливо це буде актуально, якщо ви виробляєте ремонт в міжсезоння, коли кількість замовлень обмежена. Розмір такої знижки може скласти від 5 до 10%, а це, з урахуванням загальної вартості кошторису - досить велика сума.
2
Зменшити кошторис , і набагато, дозволить заміна імпортних оздоблювальних та будівельних матеріалів на вітчизняні. Як правило, виготовляються вони за тими ж технологіями і на тому ж обладнанні, що й імпортні, тому якість їх практично таке ж. Крім того, вартість їх нижче іноді в рази, оскільки в неї не включені витрати на розмитнення і транспортування з-за кордону. Та ж вітчизняна плитка для підлоги має прийнятну якість і вибір її обширний, хоча ціна в два-три рази нижче, ніж, наприклад, у іспанської.
3
Порадьтеся з професіоналом, від яких робіт можна відмовитися і на яких можна заощадити за часом. Але ви повинні знати, що деякі будівельні роботи неможливо скоротити за часом, оскільки таке скорочення термінів призведе до порушення технології. Це стосується, наприклад, заливки і стяжки підлог.
4
Витрати по кошторису можна скоротити, якщо при капітальному ремонті відмовитися від перепланування і переобладнання приміщень. Ці види будівельних робіт вимагають обов'язкового узгодження в наглядових органах, що тягне за собою значні фінансові витрати.
5
Ви також можете скоротити кількість залучуваних до проведення ремонту фахівців, наприклад, наклеїти шпалери самі або запросити невелику приватну бригаду обробників з 2-3 осіб. Відмовившись від послуг дизайнера, ви можете витратити менше грошей, знайшовши цікаві оформлювальні рішення в інтернеті або в спеціалізованих журналах.