Як провести шкільне свято.

У школі діти проводять, мабуть, саму цікаву і змістовну частину свого життя, яку вони потім завжди будуть згадувати. І в ній повинно знайтися місце не тільки для рутини і повсякденних обов'язків, а й для свят . Як провести таке неординарне подія, яка приведе в захват і старших, і молодших школярів, і зробить рідний навчальний заклад ближче і бажанішим? Врахувати всі основні нюанси, пов'язані з організацією заходу, нелегко, але цілком можливо.
Інструкція
1
Продумайте ідею, вона повинна бути цікавою для учнів і мати виховну складову. Необхідно, щоб свято було цінним і довгоочікуваним для більшості учнів, а для цього не варто готувати загальношкільні заходи занадто часто. Три або чотири таких свята на рік - цілком достатньо. Інші значущі події можна відзначати в інший, більш скромною формі.
2
Якщо дозволяє фінансування, спробуйте організувати свято, залучаючи професіоналів і найманих артистів. Але, як правило, такі заходи робляться спільними зусиллями учнів, батьків і дітей.
3
Організуйте ініціативну групу з дітей і дорослих, які придумають детальний і чіткий сценарій з урахуванням усього, що потрібно для проведення свята, і визначать, хто буде відповідати за підготовку кожного його елемента.
4
Щоб свято вийшло не нудним, намагайтеся загальну, вступну частину зробити якомога більш короткою і компактною. Основна частина повинна бути продумана в декількох варіантах, за віковими групами.
5
Членів батьківського комітету попросіть придбати сувеніри, канцелярські предмети, іграшки і т.д. для призів. Такий поворот подій дітям, безсумнівно, сподобається.
6
Важливо, щоб в організації заходу брали участь якомога більше дітей, навіть молодші класи. Наприклад, якщо ви запрошуєте випускників минулих років, гостей, можна з малюками підготувати зворушливі саморобні листівки, зробити паперові гірлянди для прикраси коридорів і залу і т.д.
7
Майте на увазі, що інтерес учнів до свята можна підтримати, якщо кожній групі учасників буде доручено тільки якесь певне завдання, а конкурси, призи, костюми та інше будуть для них приємним сюрпризом. Зверніть особливу увагу і на музику. В даний час, завдяки цифровим технологіям, є можливість знайти щось оригінальне, незаїждженими, те, що може здивувати і сподобатися хлопцям.
8
Підбирайте ретельно команду помічників. Вони повинні вміти швидко реагувати на всі непередбачені обставини (згаслий світло, застрягла куліса, умолкнувшіх музика і т.п.), знаходити гідний вихід з будь-якій важкій ситуації і імпровізувати, щоб ваша святкова програма не була зім'ята.
9
Конкурси та змагання, в яких можуть бути переможені, на святі краще не проводити. Краще замініть їх творчими завданнями, естрадними номерами і сценками, які просто цікаво подивитися.
10
Під час проведення свята не забудьте відзначити і подякувати всім тих хлопців, які вели до нього підготовку. Як правило, добре організований захід сприймається як саме собою зрозуміле, і людей, що виконують чорнову роботу, просто не помічають. Нехай ці непомітні учасники вашого цікавого дійства теж отримають свою частку оплесків.
11
Намагайтеся залучати хлопців (а, можливо, і батьків) для підтримки порядку в школі протягом свята. Якщо вони будуть ставитися до цього відповідально, ви не станете переживати за можливі порушення дисципліни або якісь ексцеси в туалетах, «темних кутках» і т.п.