Як визначити норму виробітку на місяць.

Норма вироблення - величина, що характеризує кількість виробленої працівником певної кваліфікації продукції за якусь одиницю часу. За одиницю часу приймається зазвичай 1 годину робочого часу або 1 робоча зміна. Знаючи норму вироблення за одиницю часу, ви можете визначити норму вироблення в місяць .
Інструкція
1
У простому випадку для визначення норми вироблення в місяць (НВМ) розрахуйте кількість одиниць часу в загальній кількості робочого часу за місяць . Для цього скористайтеся виробничим календарем на поточний рік, в якому визначено середню кількість годин робочого часу за місяць (СМрв).
2
Якщо за одиницю часу при визначенні норми вироблення прийнятий робочий час (НВЧ), то помножте її на середню кількість годин робочого часу за місяць , і ви отримаєте норму вироблення за місяць : НВМ = НВЧ х СМрв.
3
Коли норма вироблення визначена для робочої зміни (НВрс), що має середню тривалість в годинах (СПРС), то розділіть середня кількість годин робочого часу за місяць на цей показник і помножте вихідну норму вироблення на цей коефіцієнт (К): К = СМрв/СПРС; НВМ = НВрс х К.
4
Цей розрахунок підходить для масового і великосерійного виробництва, що характеризується безперервним циклом, при якому відсутні підготовчі та заключні роботи або їх виконують спеціально виділені для цього працівники. У тому випадку, якщо розрахунок робиться для штучного або дрібносерійного виробництва, в ньому необхідно врахувати час, який робітник витрачає на підготовку обладнання і матеріалів, а також на завершення роботи.
5
В цьому випадку необхідно зробити фотографію робочого дня і врахувати час в хвилинах на підготовку, завершення процесу, а також технологічні та інші перерви (Вп). Помножте цей показник на середньомісячну кількість робочих днів (СМрд), переконвертує його з хвилин у години, і ви отримаєте час, який витрачено на забезпечення робочого процесу за місячний термін (ВПМ): ВПМ = СМрд х Вп.
6
Це «втрачене» час відніміть з середньомісячного кількості годин робочого часу і використовуйте це скориговане значення для розрахунку норми вироблення за місяць за описаним вище алгоритмом.