Як святкувати масленницу.

Хоча Масляна відзначається за сім тижнів до Великодня, але в ній збереглося чимало елементів язичницької культури. Люди із задоволенням беруть участь у заходах, пов'язаних з цим святом, передчуваючи закінчення суворої зими і швидкий прихід теплих днів, пробудження і оновлення природи. Це дуже хороший привід позбутися нудьги і рутини повсякденності і повеселитися.
Інструкція
1
Святкуючи Масляну, візьміть до уваги старовинні традиції. Це не тільки цікаво, але й може бути дуже повчальним для нинішнього покоління, оскільки зміцнює сімейні відносини, прищеплює повагу до людей старшого віку, вчить прощати інших за завдані образи і каятися у скоєних помилках. Кожен день масляного тижня можна відсвяткувати по-своєму.
2
У понеділок в старі часи наряджали ляльку-опудало і будували снігові гірки для майбутніх катань. Вранці невістка йшла до батьків допомагати їм по господарству, щоб ввечері свати могли прийти в гості і домовитися, як всі разом вони святкуватимуть цей тиждень. У понеділок же починали пекти млинці.
3
У вівторок молодь вже щосили грала: «билася» за снігові й крижані фортеці, спускалася з гірок, каталася на гойдалках. І заодно молоді люди доглядали собі пару.
4
середу вважалася «ласим» днем, адже саме тоді на млинці до тещ приходили зяті. Цей захід, за звичаєм, перетворювалося на цілий бенкет, коли пеклися і подавалися на стіл всілякі млинці - молочні, з маслом, оселедцем та ікрою. І до них така кількість напоїв, що тільки б на ногах встояти.
5
На наступний день по вулиці возили опудало, каталися, співали пісні та колядували. Ця традиція в деяких селах збереглася і досі.
6
У п'ятницю млинцями пригощає вже зять - тещу і всю мислиму рідню, щоб вона побачила, наскільки молода людина поважає своїх родичів.
7
На шостий день у святкових заходах «задіяна» вже невістка: вона зобов'язана зробити подарунки золовкам. У суботу також повинно було спалюватися опудало Масляної, а попіл - розвіюватися по полю; це, за народними повір'ями, приносить хороший урожай.
8
неділю, останній день свята, називалося прощеним, так як в цей час слід було попросити вибачення у всіх, кому протягом року заподіювалися вільні і невільні образи, а також пробачити і всіх своїх кривдників. Також було необхідно пом'янути всіх родичів. У цей день закінчувалися гуляння, непомірність в їжі, похмілля. Щоб не перетягувати зиму на весняний період, необхідно було спалити всі останні опудала. Тому ж на крижаних гірках, на яких каталися весь тиждень, розводили багаття - щоб «знищити» холод.
9
А після закінчення Масляної було прийнято йти в лазню, щоб очиститися і душею, і тілом від усього старого, брудного, віджилого.
Корисна порада
Чим не прекрасні такі старовинні звичаї? Ці милі розваги можна з легкістю повторити й сьогодні. Немає нічого складного в тому, щоб організувати спуск з гірки на санчатах, покидати сніжками з дітьми і просто побігати і повеселитися на свіжому повітрі. Та й млинці печуться в кожному будинку, і запросити на них в гості своїх родичів зовсім непогано. Хоча спілкуватися з родичами, звичайно, необхідно не тільки на Масляну.