Як відучити собаку гризти речі.

Зазвичай коли маленького цуценяти тільки беруть в сім'ю, він починає «пробувати» на смак все, що тільки можна покусати. Якщо своєчасно не зайнятися вихованням, то собака дуже скоро перегризе у вас вдома все.
Інструкція
1
Це не стільки цікавість, скільки розвага для цуценяти, яке з часом просто переходить в звичку. Регулярне покарання собаки після кожного такого проступку не приведе до бажаного результату. Причина полягає в тому, що інстинкт жування закладений в генах у собак і від них не залежить.
2
Кожне покарання розуміється собакою не заборона як такої взагалі, а як заборона на те, що речі можна гризти поруч з господарем. Відповідно, як тільки ви підете, вона знову візьметься за своє. Зазвичай це виливається у господаря в злість на те, що тварина дуже «дурне». Максимум чого можна домогтися покаранням, це те, що вона перестане гризти пошкоджений предмет і почне гризти щось інше. Як же все-таки відучити тварину від цієї звички?
3
А рішення полягає в тому, що не потрібно відучувати собаку від цього, а показати їй, що можна гризти, а що ні. Для цього собаці треба дати іграшки, з якими вона зможе грати. Покусавши кілька разів іграшки і не отримавши за це наганяй, вона зрозуміє, що звертати увагу на інші предмети просто нецікаво.
4
Однак до тих пір, поки тварина не визнало власність своїх іграшок, не можна її надовго залишати одну. Коли ви йдете, обов'язково закривайте собаку в окремій кімнаті поруч з іграшками.
5
Коли ви вдома краєм ока стежте, чим займається собака. Коли вона грає зі своїми іграшками, то обов'язково заохотьте і похваліть її. Якщо вона зайнята чимось іншим, не потрібно її лаяти, а просто постарайтеся привернути її увагу. В результаті у собаки з часом формується умовний рефлекс. Щоразу, коли вона грає з іграшками - її хвалять.
6
Для іграшок рекомендується використовувати матеріал, який складно розгризти - жорстка гума, шкіра і т.д. Можна використовувати спеціальну гумову кістку, м'ячик і ін. Ніколи не використовуйте для іграшок старий одяг, так як після її «знищення» собака, як ні в чому не бувало, прийметься за нову.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ScF7P1mnJA8
Якщо ви помітили, що ваша собака гризе дроти , вам слід докласти всіх зусиль, щоб відучити тварину від цієї небезпечної звички. Адже може постраждати не тільки ваша техніка, а й домашній улюбленець. Якщо ви проявите терпіння, то обов'язково досягнете успіху.
Вам знадобиться
  • - іграшки;
  • - шматок кабелю;
  • - гірчиця;
  • - оцет;
  • - хрін;
  • - левоміцетин;
  • - крохмаль;
  • - «Антигризін».
Інструкція
1
Забезпечте собаку іграшками. Причому вони повинні бути різними: кісточки, м'ячі, гумові звірятка з «пищалками». Якщо вашому вихованцеві завжди буде чим зайнятися, він не зверне уваги на дроти. Як тільки побачили, що тварина зацікавилося електрикою, відволікаючи його іграшкою.
2
По можливості приберіть всі дроти із зони доступу собаки. Під час ремонту сховайте проводку під плінтуса або проведіть під стелею. Придбайте в магазині спеціальні короби для проводів. Відгородите подовжувач перегородкою. Все це не дозволить псу дістатися до «лакомства».
3
Намажьте дроти чим-небудь гірким, неприємним для вашого улюбленця. Підійдуть гірчиця або хрін. Можна використовувати таблетку левоміцетину, на смак це ліки надзвичайно гірке. Змішайте порошок капсули з водою, додайте трохи крохмалю і змастіть вийшла сумішшю електропроводку. Також можна змастити дроти оцтом - його запах вкрай неприємний для тварин.
4
Придбайте в магазині з товарами для тварин спеціальний засіб «Антигризін» і окропити їм всі наявні у вас в будинку дроти. Люди не відчувають запах цього препарату, зате він володіє відштовхуючим дією на собак.
5
Якщо у вас невелика собака, залишайте її в клітці на час вашої відсутності. Не варто переживати, що пес буде страждати, адже в той час, як господарів немає вдома, собаки в основному сплять. Крупним собакам можна виділити одну кімнату або коридор, де на підлозі не лежать дроти. Таким чином, в безпеки буде і ваша проводка, і ваш улюбленець.
6
Спробуйте відвернути собаку, давши їй непотрібний шматок кабелю. Як тільки ви побачили, що пес намагається з'їсти дроти від вашого ноутбука, кличте її і вручайте його особистий шматок електропроводки. Незабаром собака зрозуміє, що ви від неї хочете, і залишить техніку в спокої.