Як качати з ftp сервера.

Незважаючи на переважання HTTP-протоколу, багато ресурсів в мережі досі дають можливість скачувати файли по FTP. Гідність цього протоколу в тому, що з його допомогою можна досить швидко скачувати великі обсяги даних. Робота з FTP-сервером досить проста, навчитися їй можна за лічені хвилини.
Інструкція
1
Багато сервери надають можливість відкривати FTP-ресурси в звичайному браузері. Проте, скачування фалів по даному протоколу краще проводити з використанням спеціальних програм - ftp-клієнтів. Це можуть бути як окремі програми, наприклад, Cute FTP, так і багатофункціональні програми, що мають можливість працювати по ftp. Хорошим прикладом такої програми є файловий менеджер Total Commander.
2
Підключившись до комп'ютера по ftp, ви зможете працювати з його файлами та папками майже точно так само, як і на своєму комп'ютері. Перед вами буде дерево файлів, ви зможете вільно переміщатися по відкритих для доступу папках.
3
Якщо ви використовуєте Total Commander, запустіть програму, відкрийте пункт меню FTP, виберіть «З'єднатися з FTP-сервером». Відкриється віконце, введіть в нього адресу цікавить вас сервера . Для проби введіть адресу ftp.altlinux.org - з цього ресурсу ви можете скачати версії операційної системи ALTLinux. Пункт «Анонімне з'єднання» повинен бути відзначений пташкою.
4
Ввівши адресу, натисніть «ОК». Розпочнеться процес підключення, він займає кілька секунд. Якщо все пройшло успішно, у правому вікні програми ви побачите список доступних для перегляду папок. У випадку з ресурсом ALTlinux це папки pub і pvt. Клікніть двічі папку pub - це каталог, в якому розміщуються програми.
5
Далі відкрийте папку dictributions, потім ALTLinux. Тут зібрані дистрибутиви під різні конфігурації. Наприклад, відкрийте p6, потім iso і kdesktop. Ви побачите два iso-образу з дистрибутивом ALTLinux, доступні для скачування. Щоб скачати файл, просто перетягніть його в потрібну вам папку в другому вікні програми і підтвердіть.
6
Ви можете зайти на ftp-сервер, вказуючи не тільки його доменне ім'я, але і ip-адресу. Наприклад, введіть у віконце з'єднання адресу 62.152.55.238 і натисніть "ОК". Ви потрапите на вже знайомий вам сервер ALTLinux.