Як побудувати фронтальну перспективу.

При створенні архітектурного проекту або розробці дизайну інтер'єру дуже важливо уявити, як виглядатиме об'єкт в просторі. Можна використовувати аксонометричну проекцію, але вона хороша для невеликих предметів або деталей. Перевага фронтальної перспективи в тому, що вона дає уявлення не тільки про зовнішній вигляд об'єкта, але дозволяє візуально уявити співвідношення розмірів залежно від відстані.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Принципи побудови фронтальної перспективи однакові для листа ватману і графічного редактора. Тому виконаєте його на аркуші. Якщо предмет невеликий, досить буде формату А4. Для фронтальної перспективи будівлі або інтер'єру візьміть аркуш побільше. Покладіть його горизонтально.
2
Для технічного малюнка чи креслення виберіть масштаб. За еталон прийміть будь-якої ясно помітний параметр - наприклад, довжину будівлі або ширину кімнати. Нанесіть на лист довільний відрізок, відповідний цій лінії, і обчисліть співвідношення.
3
Цей же стане підставою картинній площині, тому розташуйте його в нижній частині аркуша. Кінцеві точки позначте, наприклад, як А і B. Для картини лінійкою нічого виміряти не потрібно, але визначте співвідношення частин об'єкта. Лист повинен бути більше картинній площині, щоб на лінії горизонту можна було розмістити ще дві точки, потрібні для побудови. Розділіть цю лінію на рівні відрізки і позначте їх, наприклад, цифрами.
4
Визначте другий параметр картинній площині. Це може бути, наприклад, висота кімнати. Якщо ви збираєтеся будувати фронтальну перспективу будівлі, захопивши шматок навколишнього простору, висота картинній площині може бути довільною. З точок А і В проведіть вгору перпендикуляри на висоту картинній площині і з'єднайте їх кінці прямою лінією.
5
Виберіть положення лінії горизонту. Вона повинна знаходитися трохи вище середини картинній площині. При побудові фронтальної перспективи інтер'єру звичайної кімнати в сучасному будинку, наприклад, лінія горизонту повинна знаходитися приблизно на висоті 1,5-2 м. Якщо стелі високі, то і лінія горизонту може розташовуватися вище.
6
Намітьте на лінії горизонту точку сходу. Позначте її, наприклад, як Р. Вгору від неї проведіть перпендикуляр до лінії горизонту. Виміряйте або приблизно прикиньте діагональ картинній площині. Помножте цей параметр на 2. Це відстань відкладіть від точки Р по перпендикуляру. Позначте нову точку як S.
7
Від лінії SP в точок S відкладіть 2 кута по 45? і продовжите промені до перетину з лінією горизонту. Поставте точки C і D. Вони називаються точками віддалення. Знаючи їх розташування і точку сходу, можна побудувати сітку фронтальної перспективи.
8
Визначте, де буде знаходитися спостерігач по відношенню до того, що зображено на картинній площині. Краще розмістити його де-небудь з краю. З'єднайте цю точку з точкою P. Другу точку віддалення спроектуйте на підставу картинній площині. З'єднайте проекцію і точку, де знаходиться спостерігач, з точкою P.
9
Для визначення положення поперечних ліній сітки з'єднайте одну з точок віддалення з точками на підставі картинній площині, які ви позначали цифрами. Другу точку віддалення з'єднайте з розташованим по діагоналі кінцем підстави. Точки перетину цієї лінії з відрізками D1, D2 і т.д. дадуть вам можливість визначити співвідношення розмірів по мірі їх віддалення від спостерігача.
10
Якщо площину об'єкта знаходиться прямо перед глядачем, вона вийде на малюнку точно такий же, як і в натурі. Площині, що знаходяться під кутом, будуйте уздовж ліній сітки. Всі лінії повинні сходитися в точці P. Глядач бачить їх точно під тим же кутом, що і в натурі. При цьому розміри їх також обмежуються лініями сітки, що і дозволяє дотримуватися співвідношення.