Як перевірити пропускну здатність.

Тривала експлуатація двигуна призводить до зміни прохідного перерізу жиклеров, яке зменшується через відкладення смолистих речовин, або збільшується в результаті проходження палива. Один або два рази на рік, в залежності від інтенсивності експлуатації, необхідно перевіряти пропускну здатність жиклеров.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - трубки
  • - мензурка
  • - секундомір
Інструкція
1
Промийте жиклер в неетильованому бензині, потім - в ацетоні. Якщо в отворі жиклера маються смолисті речовини, обережно видаліть їх змоченою в ацетоні дерев'яною паличкою.
2
Для перевірки пропускної здатності жиклерів використовуйте спеціальний прилад, що діє за принципом вимірювання кількості води, яка пропливла з абсолютним і відносним виміром. Складіть такий пристрій з невеликого резервуара з двома трубками, розташованими в самому його дні.
3
Одну трубку (зливну) закріпіть так, щоб, перевищуючи необхідний рівень, вода через неї зливалася з резервуара. Інша трубка (напірна) повинна служити для створення стовпа рідини. На її кінець надіньте гумову пробку з жиклером.
4
Під напірну трубку помістіть мензурку з поділами не більше 5 см3 з об'ємом до 0,5 л. Приготуйте годинник з секундною стрілкою або секундомір.
5
Забезпечте безперервну подачу води в резервуар з водопроводу. За кількістю рідини, що витекла через калібрований отвір жиклера за одну хвилину, визначте його пропускну здатність . Для цього підставте мензурку під струмінь і засічіть час. Рівно через 60 секунд приберіть мензурку з-під води.
6
Те поділ шкали мензурки, навпроти якого зупиниться меніск води, відповідає пропускній здатності жиклера в см3/хв. Слідкуйте, щоб напрямок проливання жиклера водою відповідало тому напрямку, по якому через нього проходить повітря або бензин.
7
Щоб зменшити пропускну здатність жиклера, розташуйте його між борідками, вставленими в підстави вихідний і вхідний фасок каліброваного отвори з двох сторін. Упріть один з двох вставлених борідкою в тверду поверхню і вдарте молотком по другому. Так ви осадіть тіло жиклера, зменшивши діаметр отвору і знизивши пропускну здатність .