Як побудувати третю проекцію. побудова третього проекцій за двома даними.

Три стандартні проекції - фронтальна, профільна і горизонтальна - містять необхідну і достатню інформацію про зовнішній вигляд і внутрішній устрій деталей, що мають хоча б одну вісь симетрії. Якщо у деталі складна конфігурація або багато внутрішніх порожнин з криволінійною поверхнею, можуть знадобитися додаткові розрізи і проекції.
Вам знадобиться
  • - набір олівців для креслення різної твердості;
  • - лінійка;
  • - кутник;
  • - циркуль;
  • - ластик .
Інструкція
1
Проекційна зв'язок між елементами деталі зберігається при будь-якій відстані між зображеннями трьох видів цієї деталі на кресленні. Завдяки такій зв'язку можна по двох проекціях побудувати третю відсутню. Нехай вам дано вид на деталь спереду (фронтальна проекція) і вид збоку (профільна проекція). Це припущення допустимо для будь-яких двох проекцій, адже деталь можна повернути як завгодно.
2
Проведіть тонку вертикальну лінію між фронтальною та профільної проекціями. Продовжіть цю лінію вниз до рівня бажаного розташування третьої проекції. Проведіть тонку горизонтальну лінію під двома даними проекціями на довільній відстані. Третя проекція буде побудована нижче горизонтальної лінії під фронтальною проекцією. Допоміжні вертикальна і горизонтальна лінії служать для побудови третьої проекції деталі.
3
Побудуйте проекції всіх вершин двох наявних видів деталі на допоміжну горизонталь. Іншими словами - опустіть перпендикуляри на допоміжну горизонталь з усіх вершин на фронтальній та профільної проекціях. Перпедікуляри, проведені з точок фронтальної поверхні, продовжите нижче допоміжної горизонтальної лінії до бажаного місця розміщення третьої проекції. Ви отримали ширину ще не накреслений третьої проекції. Перпендикуляри, проведені з точок профільної проекції, за горизонталь продовжувати не потрібно.
4
Поставте голку циркуля в точку перетину допоміжних вертикалі і горизонталі. Олівець циркуля встановіть в точку перетину допоміжної горизонталі і перпендикуляра, опущеного з точки профільної проекції. Отриманим радіусом зробіть позначку на допоміжній вертикалі вниз. Таким же чином за допомогою циркуля перенесіть проекції всіх вершин профільної проекції з допоміжною горизонталі на допоміжну вертикаль.
5
Відновіть перпендикуляри до вертикальної допоміжної лінії з перенесених на неї проекцій вершин профільної проекції деталі. Продовжіть отримані перпендикуляри до перетину з вже побудованими лініями третьої проекції.
6
Закінчите викреслювання третьої проекції деталі. Обведіть основною лінією контур деталі і всі видимі частини проекції. Штриховий лінією виконайте невидимі частини деталі. Місця розташування кіл на виконуваної третьої проекції позначені квадратами, отриманими при перетині перпендикулярів до допоміжних лініях. Впишіть в ці квадрати кола.
7
Для завершення роботи нанесіть розмірні лінії і проставте розміри.