Як підключити магнітолу на 24 вольта. Як у вантажівці з 24 вольт зробити 220.

24-вольта бортова мережа електроживлення зустрічається в автобусах, вантажівках та інших великогабаритних транспортних засобах. Це створює труднощі при установці в них автомагнітол та інших електронагрузок, розрахованих на харчування напругою в 12 В.
Інструкція
1
Дізнайтеся з інструкції до магнітоли або іншому приладу показник струму, який необхідний апаратурі в найбільш жорсткому режимі. Розрахуйте потужність, рассеиваемую на стабілізаторі при роботі в лінійному режимі, скориставшись наступною формулою: Pст = (Uвх-U вих) * Iн, де Pст - потужність, що розсіюється на стабілізаторі в одиницях Вт, Uвх - вхідна напруга, 24 В, U вих - вихідна напруга , 12 В, Iн - максимальний струм навантаження в одиницях А.
2
Підберіть мікросхему імпульсного або лінійного стабілізатора. Вона повинна мати такими параметрами: - вихідна напруга - 12 В рівно; - вхідна напруга - не менше 30 В; - максимальний струм навантаження - не менше 1,5 від максимального струму, споживаного приладом; - максимальна потужність, що розсіюється на стабілізаторі - не менше 1,5 від обчисленого значення за формулою, наведеною вище (для імпульсних стабілізаторів може бути знижена в кілька разів) .Якщо ви хочете слухати радіостанції з амплітудною модуляцією, скористайтеся лінійним стабілізатором - імпульсний може створювати перешкоди.
3
Придбавши обрану вами мікросхему, закріпіть її на масивному радіаторі. Підійде, наприклад, радіатор від крупного процесора (класу Pentium IV). Вентилятор можна використовувати з комплекту радіатора. Не забудьте нанести між тепловідвідними фланцем стабілізатора і радіатором тонкий шар термопасти. Забезпечте хороший притиск фланця до теплоотводу.
4
Увімкніть мікросхему згідно стандартною схемою включення. Наприклад, якщо це - мікросхема типу 7812 (годиться тільки для автомагнітол з споживаним струмом не більше 2 А), покладіть її маркуванням до себе, фланцем вгору, висновками вниз. Лівий висновок при цьому виявиться входом (+24 В), середній - загальним (маса), а правий - виходом (+12 В). Зашунтірует як вхід, так і вихід електролітичними конденсаторами на 1000 мкФ, 50 В в правильній полярності. Паралельно кожному з них підключіть по керамічному конденсатору будь-якої ємності (вони не є полярними). Якщо використовується вентилятор, підключіть його до виходу стабілізатора. Мікросхеми імпульсних стабілізаторів можуть зажадати підключення додаткових елементів: резисторів, дроселів до спеціально призначеним для цього висновків.
5
Підключіть вхід живлення автомагнітоли, дотримуючись полярності, до виходу стабілізатора, а сам стабілізатор - через запобіжник, обраний згідно току, потребляемому магнітолою, до бортової мережі транспортного засобу, також дотримуючись полярності. Перевірте прилад в роботі. Помістіть його в ізолюючий кожух з отворами для охолодження. Додайте готову конструкцію таким чином, щоб її не обдував теплий потік повітря з двигуна, і щоб в неї не могли потрапити бризки масла, бензину, води.