Як вимірювати вакуум.

розрядженням називається тиск нижче атмосферного, а вакуумом - глибоке розрядження. Для вимірювання вакууму застосовуються прилади, що працюють на різних фізичних принципах.
Інструкція
1
Для вимірювання порівняно неглибоких розрядок призначаються мановакуумметри. За принципом дії вони не відрізняються від звичайних механічних манометрів. Щоб підключити такий прилад, встановіть в розрив труби стандартний пневматичний T-перехідник, що витримує необхідне розрядження, а до нього, аналогічно манометру, приєднаєте мановакуумметри, розрахований на необхідний діапазон вимірювань. Переконайтеся в герметичності всіх стиків. Врахуйте, що одні прилади цього типу индицируют абсолютну величину тиску в трубопроводі (наскільки воно нижче нуля), а інші - відносну (наскільки воно нижче атмосферного).
2
При більш низьких тисках і інертної середовищі в трубі використовуйте датчик, принцип дії якого базується на зміні температури нитки розжарення лампи під впливом на неї молекул газу. Вони відводять від нитки тепло, в результаті чого вона охолоджується, при цьому її опір зменшується. Ні в якому разі не включайте харчування такого приладу, коли тиск дорівнює або близько до атмосферного, а в системі знаходиться повітря.
3
При глибокому вакуумі невеликі зміни тиску мало впливають на температуру нитки. В цьому випадку використовуйте спеціальні електрометричні лампи. Їх принцип дії заснований на тому факті, що молекула будь-якого газу набагато крупніше електрона, тому чим в просторі менше таких молекул, тим легше електронам через нього пролітати. По суті, це - вакуумний діод, яка не запаяний, а пневматично підключений до вакуумної системи. За інших рівних параметрах із збільшенням глибини вакууму його опір зменшується. Такий прилад також не можна включати при відсутності вакууму, а краще завжди підтримувати в системі знижений тиск. Відділення герметизирующего відростка від балона здійснюйте лише безпосередньо перед приєднанням.
4
Для перекладу абсолютного значення тиску в відносне значення вакууму і навпаки користуйтеся наступними формулами: P отн = P атм-P абс; P абс = P атм-P отнЗдесь P абс - абсолютне тиск у вакуумній системі, P отн - відносне значення вакууму, P атм - атмосферний тиск. Всі вони повинні бути виражені в однакових одиницях.
Зверніть увагу
Дотримуйтеся обережності при роботі з вакуумним і високовольтним обладнанням.