Як відрегулювати фари автомобіля.

Некоректно проведена регулювання фар автомобіля може не просто доставляти незручність автовласнику. Неправильно спрямований пучок світла істотно знижує ефективну зону видимості в нічний час. Більш того, цей дефект провокує небезпечні ситуації на дорогах, засліплюючи автомобілістів, що рухаються в зустрічному напрямку.
Вам знадобиться
  • - стіна;
  • - маркер;
  • - рулетка.
Інструкція
1
Якщо поблизу немає автосервісу з обладнанням для регулювання фар або ви хочете заощадити на ремонті, можна налаштувати світло самостійно. В першу чергу перевірте підвіску автомобіля , стан пружин. Оцініть тиску в шинах, усуньте різницю в розмірах шин - кожен з цих факторів може суттєво впливати на напрямок світла фар.
2
Перед процедурою навантажите крісло водія баластом вагою в 70-80 кг, заправте бак автомобіля .
3
Перевірте стан освітлювальних приладів в фарах. Потемнілі або мерехтливі лампи повинні бути негайно замінені.
4
Виберіть для регулювання фар рівну, світлу вертикальну стіну. Якщо є можливість, розтягніть на ній екран. Майданчик перед робочою стіною повинна бути площею мінімум 7-10 метрів.
5
Щоб правильно налаштувати потік світла, поставте автомобіль до стіни фарами, на поверхні екрану відзначте маркером центр автомобіля , виділіть центральну вісь кожної фари. Тепер можна від'їхати назад на 7,5 метрів від стіни. Скористайтеся рулеткою для точності вимірювання. На стіні прямий горизонтальною лінією з'єднайте позначки центрів фар і проведіть через них же дві вертикальні лінії.
6
Відступите вниз на 7,5 см від проведеної горизонтальної лінії, накресліть ще одну лінію строго паралельно верхньої.
7
Увімкніть ближнє світло. Закрийте ліву фару та регулювальними гвинтами, що переміщають відбивач у всіх напрямках (по горизонталі і по вертикалі), налаштуйте праву фару в таке положення, щоб верхня межа променя була поєднана з нижньою лінією на стіні, а вершина кута в світловому плямі потрапляла в вертикальну лінію, стелиться через центр фари.
8
Закрийте праву фару автомобіля . Відрегулюйте ліву фару аналогічно правій.
Зверніть увагу
Якщо у автомобіля роздільні фари ближнього і дальнього світла, регулювати світловий пучок необхідно індивідуально для кожної з чотирьох фар.
Дуже часто можна спостерігати на машинах - учасниках дорожнього руху ненастроєного прилади освітлення. І це є проблемою не тільки водіїв несправних авто, так як у них при цьому занадто маленька зона видимості, а й для водіїв зустрічного транспорту, так як їх сліпить світло таких фар.
Інструкція
1
Налаштуйте фари вашого автомобіля самостійно, якщо у вашому районі відсутня автосервіс зі спеціальним обладнанням або ви з якихось причин не можете туди приїхати. Настройку необхідно почати з перевірки стану деталей підвіски. Зверніть увагу на тиск в шинах коліс, різницю в їх розмірах. Подивіться на стан пружин підвіски і на розподіл навантаження в кузові машини, так як всі несправності, які можуть бути виявлені при такому огляді, безпосередньо впливають на сам напрямок світлового пучка.
2
Навантажите водійське крісло баластом вагою приблизно в 80 кілограм і заправте бензобак наполовину. А потім перевірте стан ламп у фарах. Якщо ви виявите лампочки з потемнілими колбами, то їх необхідно буде поміняти.
3
Підберіть рівну вертикальну стіну для проведення настройки, перед якою має бути як мінімум вісім метрів горизонтальної ділянки дорожнього полотна. Для того щоб якомога чіткіше налаштувати фари , вам буде потрібно повісити на стіну екран, який можна зробити самостійно.
4
Вам треба буде під'їхати впритул на машині до стіни і відзначити центр автомобіля на стіні і центральні осі кожної з фар. Потім від'їхати на сім з половиною метрів і горизонтальною лінією на стіні провести з'єднання точок центрів фар, а потім через них провести вертикальні лінії. Потім на 7,5 см нижче накреслити лінію паралельно горизонтальній лінії, проведеної через центри фар. Потім включити «ближнє світло» і закрити ліву фару картоном.
5
За допомогою регулювальних гвинтів відрегулюйте праву фару так, щоб верхня межа променя збіглася на екрані з нижньою лінією. Потім таким же чином відрегулюйте ліву фару. Виконавши правильно всі рекомендації, ви більше не будете створювати проблем ні учасникам дорожнього руху, ні собі. На машинах з роздільними фарами дальнього і ближнього світла регулювання виконується індивідуально для всіх 4 фар.