Як почати малювати маслом. Як наносити олійні фарби на картину.

Написана маслом картина привносить в будинок затишок і умиротворення. Олійні фарби шляхетні, ними писали визнані майстри живопису. Портрет, пейзаж або натюрморт, намальовані олійною фарбою на полотні, прикрасять ваш інтер'єр, зроблять його вишуканим і неповторним.
Вам знадобиться
 • - олійні фарби різних кольорів;
 • - пензлики з натуральною щетиною (щетинні й колонкові);
 • - полотно;
 • - грунтовка;
 • - дрібна наждачний папір;
 • - мольберт;
 • - палітра;
 • - оліфа;
 • - мастихін;
 • - розчинник;
 • - скипидар;
 • - лак;
 • - тканина;
 • -чашка.
Інструкція
1
Купіть в спеціалізованому магазині або відділі якісні олійні фарби, пензлики і інші необхідні речі для занять живописом. Особливу увагу приділіть фарби та пензлик - це основні інструменти художника. Хороші кисті зберігають вихідну форму після кожного мазка, погані - практично не гнуться і не повертаються до первісної форми при обмакувания в масляну фарбу.
2
Натягніть полотно на підрамник. Для живопису олійними фарбами використовують щільне бавовняне або лляне полотно. Його необхідно перед роботою заґрунтувати. Нанесіть перший шар грунтовки горизонтально. Розрівняйте поверхню наждачним папером і, щоб позбутися від дрібних тріщин, нанесіть другий, вертикальний, шар грунтовки.
3
Встановіть полотно на мольберт. Налийте в чашку трохи скипидару для очищення під час роботи кистей. Після висихання грунтовки на це буде потрібно приблизно годину часу. Зробіть начерк картини.
4
Протріть палітру лляним маслом і витріть насухо. Потім видавіть на неї масляні фарби. Палітру під час роботи можна тримати в руці або покласти поруч.
5
Змішайте оліфу з темними олійними фарбами, які будете використовувати для основи картини. Введіть у суміш за допомогою мастихіна трохи розчинника. Це додасть фарбам плинність, і вони будуть лягати на полотно більш рівно.
6
Працюючи над картиною, наносите масляну фарбу акуратними мазками. Якщо ваша робота великого обсягу, то малюйте щетинними кисті. Окремі ділянки з тонкою промальовуванням виконуйте коленкоровій пензликами.
7
Виправляйте помилки і неточності на картині, витираючи мастихіном фарбу і використовуючи шматок тканини, просоченої скипидаром. Потім обробіть ділянку наждачним папером і зволожите буквально однією краплею лляної олії.
8
Після закінчення роботи ретельно витріть мастихін і кисті дрантям. Добре промийте пензлі в розчиннику, тільки не залишайте їх у ньому надовго. Видаліть фарби з палітри, протріть її лляним маслом і витріть насухо.
9
Сушіть готову картину вертикально на мольберті. Для повного висихання олійних фарб потрібно три дні.
10
Закінчивши картину, нанесіть на неї шар дамарского лаку. Він допоможе закріпити колір і оберегти поверхню від тріщин.
11
Для завершального лакування картини наносять два шари лаку. Дайте першому шару висохнути, на це буде потрібно приблизно ніч, і нанесіть другий.
Зверніть увагу
Малювати поверх останнього лакового шару не можна. Поверхня потріскається. Тому підписувати свої роботи слід до нанесення останнього шару лаку.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте незаґрунтовані полотно, то необхідно попередньо нанести на тканину мездровий клей для додаткового покриття. Шари масляної фарби на картині повинні бути однаковими або кожний наступний товщі попереднього. Інакше поверхню деформується.
Якщо у вас з'явилося бажання що-небудь намалювати, але ви ніколи не тримали пензлик в руці, не впадайте у відчай. У цій справі головне - це старання і величезне бажання. Виберіть нескладний пейзаж або натюрморт і приступайте до справи.
Вам знадобиться
 • - місце для малювання (стіл, планшет, мольберт;
 • - аркуш паперу для малювання;
 • - фарби (акварельні;
 • - кілька пензликів різної товщини;
 • - простий олівець;
 • - ластик;
 • - склянка з водою;
 • - палітра;
 • - канцелярські кнопки або малярський скотч;
Інструкція
1
Закріпіть аркуш паперу для малювання до робочого місця. Якщо ви використовуєте мольберт, то акуратно прикріпіть лист з кожного кута за допомогою канцелярських кнопок. При роботі на планшеті можна закріпити лист малярським скотчем. При відсутності мольберта або планшета розташуйте лист на звичайному столі.
2
Оберіть композицію. Нехай це буде не складний пейзаж або невеликий натюрморт з трьох предметів. Для початку відзначте на аркуші центр композиції. Для цього проведіть дві діагональні лінії. Місце їх перетину і буде центром майбутньої картини. Проведіть лінію горизонту (також це може бути лінія далекого краю столу, якщо ви пишіть натюрморт).
3
Намітьте простим олівцем основні контури предметів. Нехай лінія буде тонка, злегка помітна, щоб при необхідності її можна було легко стерти. Якщо що то ви намітили не так, акуратно зітріть лінію гумкою, намагаючись не затерти папір.
4
Після того, як завдано основний малюнок, приступайте до кольору. Для цього необхідно мати фарби, пензлики, склянка з чистою водою і палітру. Палітру використовуйте для змішування кольорів, не забувайте частіше промивати її, щоб кольори не були брудними. Спочатку нанесіть колір на найсвітліші місця. Залишайте не зафарбованими місця відблисків. Намагайтеся не перетемніть тон, так як освітлити його потім буде дуже складно. Визначтеся з тінню, акуратно нанесіть фарбу на тіньові місця зображуваних вами предметів. Намагайтеся мінімально використовувати чорний колір. Кожна тінь містить в собі різні кольори. Враховуйте колірні рефлекси від предметів, адже кожен з них дає свою тінь на поруч стоїть об'єкт. Не кваплячись покривайте кольором предмети і не забувайте про фон. Контур предметів на першому плані обводьте чіткіше. Те, що знаходиться на задньому фоні, має виглядати більш розмитим. Намагайтеся не зациклюватися на одному предметі, працюйте на всій поверхні листа. Творчих вам успіхів!
Корисна порада
Найчастіше вставайте і дивіться на свою роботу з боку. Так краще видно всі недоліки і недороблені місця. Ви можете розділити роботу на кілька етапів. Якщо картина великого розміру, то не варто намагатися намалювати все за один раз. Міняйте воду в склянці і промивайте палітру в міру загрязненія.Для акварельних фарб краще підібрати спеціальний папір, вона краще вбирає вологу. На такому папері фарба не буде розтікатися і папір не втратить форму.Карандаш для начерку вибирайте середньої м'якості. Він не подряпає папір і легше стирається гумкою.