Як в'язати мережу одним вузлом.

Вироби з мережі досить широко застосовуються в любительського і спортивного рибальства, це садки, подсачеки, підйомники і т.д. Таку невелику мережа можна придбати в магазині або виготовити самостійно.
Вам знадобиться
  • - шаблон;
  • - човник;
  • - нитка.
Інструкція
1
Підберіть підходящу нитка для мережі, вона повинна бути гладкою, стійкою до впливу навколишнього середовища та еластичною. Можливий матеріал нитки - льон, капрон, бавовна. Але врахуйте, що нитка повинна бути однієї товщини по всій довжині і міцної на розрив.
2
Виготовте необхідні для в'язання мережі інструменти - човник і шаблон. Човник можна зробити з щільного матеріалу, наприклад фанери, головне, щоб він не гнувся від намотаною в кілька шарів нитки і був досить тонким. Ширина човника повинна бути в два рази менше, ніж осередок мережі, а довжина - в 10-15 разів більше, ніж ширина комірки.
3
Шаблон потрібен для того, щоб надати осередкам необхідний розмір, зробіть його у вигляді овальної пластини, довжиною 10-15 см. Ширину шаблону зробіть такий, щоб нитка, обмотана навколо нього в один виток, була в два рази довше розміру осередки.
4
Щоб в'язати мережа одним вузлом, спочатку спробуйте освоїти цей прийом на зразку. Розташуйте шаблон між безіменним і великим пальцем лівої руки, а середній введіть у верхній осередок, натягніть мережа . Ту нитку, що йде від вузла верхнього осередку, обведіть навколо безіменного пальця і шаблону, зачепите за вказівний, середній і мізинець. Притисніть мізинець до долоні і проведіть човник знизу правою рукою, не послаблюючи натягу, в першу петлю. Зробіть захлест в клітинку знизу під середній палець.
5
Коли нитка виявиться зверху шаблону, підтягніть його до верхньої осередку, при цьому слід звільнити від петель всі пальці, крім мізинця. Затисніть плетіння вказівним і великим пальцем, потім звільніть мізинець, затягніть вузол.
6
Якщо ви навчилися плести вузол мережі і досягли в цій справі хоча б невеликого автоматизму, почніть плести мережа . Для цього оберніть нитку навколо шаблону, отримавши, таким чином, допоміжну петлю у формі літери «О». Від тієї нитки, що йде від човника, виконайте два оберти навколо шаблону, зав'яжіть на кромці вузол. Потім зніміть ці петлі - друга з них і буде найпершою осередком мережі.
7
Вставте отриману петлю в допоміжну і підвісьте їх на цвях. Зробіть захлест в петлю і затягніть вузол, у вас вже буде дві петлі. Точно також плетіть стільки петель, скільки необхідно для створення довжини мережі.
8
Зніміть отриману мережа з двох рядів з цвяха, в парні осередки просмикніть нитку і розташуйте гірлянду горизонтально. Далі плетіть і непарні осередки вниз, до досягнення необхідної довжини мережі.
Мережі в'яжуть не тільки рибалки - пов'язана вручну мережа може стати підмогою в домашньому господарстві, а також послужити інтер'єрним прикрасою і основою для яких-небудь домашніх аксесуарів. Виберіть для в'язання мережі підходящі натуральні або синтетичні нитки і почніть в'язати її з першого ряду осередків.
Інструкція
1
Суть в'язання будь-якої мережі - в однакових квадратних осередках, з'єднаних один з одним вузликами. Для того, щоб всі осередки були однакового розміру, скористайтеся шаблоном, а для спрощення плетіння використовуйте човник.
2
Візьміть нитку потрібної довжини першого ряду і прив'язуйте до неї напів-осередки вузлами. Потім почніть формувати наступний ряд за допомогою таких же вузлів.
3
Типів вузлів для в'язання мереж існує безліч - ми розглянемо деякі з них. В першу чергу розглянемо вузол через мізинець - він вважається найбільш вдалим, оскільки він не рухається по нитці і забезпечує однаковий розмір всіх осередків мережі.
4
Щоб виконати вузол через мізинець, затисніть між великим і безіменними пальцями шаблон потрібного розміру, а середній палець вставте у верхню комірку. Нитка, що йде від її вузла, обмотайте один раз навколо шаблону і безіменного пальця одночасно, а потім зачепите за мізинець, середній і вказівний палець.
5
Притисніть мізинець до долоні і проведіть човник правою рукою в петлю навколо безіменного пальця і шаблону.
6
Помістіть нитка над шаблоном і натягніть її у напрямку до верхньої осередку, знявши петлі з усіх пальців, крім мізинця. Всі петлі повинні опинитися над шаблоном. Затисніть переплетення пальцями, звільніть мізинець і затягніть вузол.
7
Щоб виконати вузол з захлестом зверху, оберніть вільну нитку, що йде від вузла верхнього осередку, навколо шаблону, а потім проведіть човник з ниткою через верхню клітинку.
8
Підтягніть осередок до верхньої частини шаблона. Затисніть вийшла петлю верхнього осередку пальцями і обведіть нитку навколо великого і вказівного пальців.
9
Пропустіть над ниткою над великим і вказівним пальцями човник і затягніть вузол так, щоб нитка охопила петлю на верхньому осередку.