Як дізнатися швидкість передачі даних.

Чим більш якісним є канал зв'язку, тим комфортніше робота в інтернеті. Сторінки відкриваються дуже швидко, навіть великі файли викачуються за короткий проміжок часу. Проте, навіть при хорошому каналі у користувача деколи з'являється бажання дізнатися реальну швидкість передачі даних.
Інструкція
1
Скористайтеся для оцінки вашого каналу спеціальними мережевими сервісами. Вони працюють за таким принципом: на ваш комп'ютер передається невеликий файл, змиритися час, витрачений на його прийом. На основі цієї інформації і вираховується швидкість прийому даних. Наприклад, перейдіть за цим посиланням: http://ip-whois.net/test-speed-internet/Виберіть на мапі будь сервер, натисніть його мишкою. У вікні натисніть рядок «Почати тест швидкості інтернету». Тестування займає менше хвилини, по його закінченні ви побачите результати тесту.
2
Слід знати, що швидкість інтернету сильно залежить від часу дня - вона найгірше, коли лінії зв'язку найбільш завантажені і зростає, коли більшість користувачів знаходяться поза мережею - наприклад, вночі. Тому проведіть даний тест кілька разів в різний час доби, це допоможе вам дізнатися, як змінюється швидкість інтернету протягом дня.
3
Ви можете оцінити реальну швидкість вашого Інтернету при закачуванні великих файлів - наприклад, файлів з фільмами, образів DVD-дисків і т.п. В менеджері закачувань зазвичай вказується швидкість передачі даних в кілобайтах в секунду. Зверніть увагу на те, що провайдери вказують швидкість інтернету в кілобітах.
4
Щоб дізнатися швидкість в кілобайтах, поділіть заявлену провайдером швидкість на 8. Припустимо, швидкість вашого підключення дорівнює 1024 кілобита в секунду. Розділіть її на вісім, отримаєте 128 кілобайт в секунду. Це значить, що файл розміром 10 мегабайт ви повинні завантажити приблизно за 78 секунд.
5
Пам'ятайте, що на швидкість скачування впливає не тільки швидкість вашого інтернету, але і параметри сервера, з якого ви завантажуєте файл. Якщо сервер сильно завантажений, швидкість помітно впаде. В деяких випадках для прискорення скачування можна скористатися хорошим проксі-сервером. Завдяки широкому каналу він здатний дуже швидко завантажити файл і вже після скачування передати його вам. В результаті завантаження файлу через проксі може виявитися швидше, ніж без нього.