Як визначити ранг.

Рангом матриці називають найбільшу кількість рядків і стовпців в мінорі, який не дорівнює нулю. Визначення рангу матриці виконується різними способами, найбільш зручний і простий - приведення її до трикутного вигляду.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - блокнот.
Інструкція
1
Для визначення рангу матриці невеликого розміру використовуйте перебір всіх мінорів або, що набагато простіше, приведення матриці до трикутного вигляду. У цьому випадку під головною її діагоналлю розташовуються тільки нульові елементи. Ранг матриці в цьому випадку визначається кількістю їх рядків або стовпців.
2
Якщо їх кількість різне, використовуйте найменше значення, тобто він не може бути більше або менше, ніж найменша кількість нульових елементів. Даний спосіб обчислення матриці досить зручний, на відміну від переборовши миноров, оскільки обчислення відбуваються набагато простіше, а результат буде один і той же.
3
Обнулите перший стовпець матриці, при цьому зверніть увагу, що найперший її елемент необхідно залишити без змін. Щоб це виконати, помножте на 2 перший рядок матриці і поелементно відніміть з другого рядка. Отриманий вами результат обчислень пропишіть в другому рядку, після чого першим помножте на мінус одиницю і відніміть з третьою, тим самим виконавши обнулення першого елемента, що міститься в третьому рядку.
4
Перейдіть до останнього кроку - обнулення другого елементу, що міститься в третьому рядку матриці, ранг якої ви хочете визначити. Після цього ви отримаєте нульові елементи, розташовані нижче, ніж головна діагональ. Відніміть з третього рядка матриці другого, якщо елемент матриці стане рівним нулю, швидше за все, це буде не спеціально, тому не потрібно спеціально наводити матрицю до обнулення значень на її головній діагоналі.
5
Згідно кількістю нульових елементів визначте ранг матриці. При виникненні ситуації, коли одна зі сторін мати більше нульових значень, використовуйте інший бік трикутної матриці з найменшим їх кількістю, в іншому випадку її ранг буде визначений невірно.
Корисна порада
Користуйтеся методом приведення матриці до трикутного вигляду.
Звання «Ветеран праці» вперше було введено на території ще Радянського Союзу в 1974 році. Воно присвоювалося громадянам, що досягли певних трудових успіхів і мають необхідний трудовий стаж: 25 років для чоловіків і 20 років для жінок. У радянський час звання ветерана праці сприймалося як почесна нагорода, відмітний знак тривалої та успішної трудової діяльності. Крім того, це звання давало своєму власнику і суттєві пільги. З плином часу законодавство та порядок присвоєння звання змінилися, але деякі пільги залишилися і донині. У зв'язку з цим у громадян виникає питання, як отримати звання «Ветерана праці».
Інструкція
1
Потрібно відзначити, що до січня 2005 звання «Ветеран праці» присвоювалося на підставі Федерального закону «Про ветерана х». Присвоєння цього звання було у сфері компетенції федеральної влади і фінансування пільг для ветеранів здійснювалося за рахунок коштів федерального бюджету. Але в 2004 році законодавці вирішили передати дане питання на відкуп регіональним властям, і тепер в кожному суб'єкті Російської Федерації прийнято власне законодавство в даній області. У зв'язку з цим на сьогоднішній день, на жаль, немає універсального алгоритму дій, спрямованих на отримання звання ветерана.
2
Справа в тому, що ряд суб'єктів Російської Федерації в чому перейняли положення втратило чинність Федерального закону «Про ветерана х» і в цілому на своїй території зберегли колишній порядок отримання цього звання. Колишній порядок полягає в тому, що для отримання звання ветерана необхідно мати тривалий стаж роботи (як правило, 25 років для чоловіків і 20 років для жінок), мати нагороди або відзнаки за досягнення у праці і тривалий час проживати на території даного регіону.
3
У ряді суб'єктів Російської Федерації порядок присвоєння звання ветерана зазнав істотних змін, наприклад, для його отримання немає необхідності мати нагороди і відзнаки, достатній лише встановлений трудовий стаж.
4
Спільним для всіх російських регіонів є порядок подання заяви про отримання звання ветерана - його необхідно подавати до органів соціального захисту. Таким чином, для уточнення порядку отримання звання ветерана у вашому регіоні необхідно звернутися в органи соціального захисту за місцем вашого проживання.