Як зробити уповільнення.

На швидкість хімічних реакцій впливають такі чинники, як концентрація реагентів, площа їхнього зіткнення, температура реакційної зони, наявність або відсутність каталізатора і т.д. Швидкість реакцій і вплив, який на неї чинять всі вищеперелічені чинники, вивчається в спеціальному розділі хімії під назвою «хімічна кінетика». Яким чином можна уповільнити перебіг реакції?
Інструкція
1
Для того щоб хімічна реакція взагалі стала можливою, необхідно, щоб частини вихідних речовин (атоми, молекули) прийшли в зіткнення. Легко можна зрозуміти, що чим вище концентрація цих частинок (тобто, чим більше їх кількість в одиниці об'єму), тим частіше буде відбуватися зіткнення і, відповідно, підвищиться швидкість реакції. Таким чином, якщо ви хочете зменшити цю швидкість, вам треба понизити концентрацію реагентів. Наприклад, збільшивши об'єм посудини, де реагують гази, або розбавивши розчин, де протікає реакція.
2
Існує безліч реакцій, які протікають з помітною швидкістю лише в присутності особливих речовин - каталізаторів. Ці речовини ініціюють і прискорюють реакцію, хоча самі в її процесі не витрачаються. На противагу їм, є так звані «інгібітори» - речовини, які сповільнюють хід реакції. Наприклад, широко використовуються «інгібітори корозії», які у багато разів зменшують швидкість окислення металів на повітрі і в воді.
3
Дуже сильно впливає на швидкість реакції такий фактор, як температура. Для багатьох гомогенних реакцій діє так званого «правило Вант-Гоффа», згідно з яким, при підвищенні температури на 10 градусів, швидкість реакції може зрости від 2 до 4 разів. Відповідно, охолодження реакційної зони призведе до прямо протилежного результату: реакція сповільниться.
4
У лабораторній практиці широко поширений наступний спосіб швидкої зупинки реакції: помістіть колбу або пробірку з реагентами в посудину з льодом. Зрозуміло, реакційна ємність повинна бути зроблена з тугоплавкого скла, добре витримує різкі перепади температури.
5
Для того щоб хімічна реакція протікала повільно, можна також зменшити площу зіткнення реагентів. Ось хороший приклад: товсту колоду горить повільно, спочатку обвуглюючи по поверхні. Якщо ж покласти в багаття тонкі сухі гілки (рівні за обсягом цього колоді), вони повністю згорять за набагато менший час. Отчего так, адже кількість деревини однаково в обох випадках? А справа в тому, що площа дотику з киснем повітря у тонких гілок була істотно більше. Відповідно, і реакція окислення (горіння) у першому випадку йшла набагато повільніше.
Якщо ви вирішили зайнятися створенням музики за допомогою комп'ютерних програм або зводити вже існуючі композиції, вам, швидше за все, не раз доведеться стикатися з необхідністю прискорити або сповільнити будь-яку частину аудіофайлу. Робити це можна різними способами, починаючи зі стандартних засобів Windows і закінчуючи спеціалізованими програмами.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, редактор аудіофайлів, композиції для уповільнення.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть будь-яку програму для редагування аудіо-файлів. Ви можете скористатися як складними професійними програмами (такими як Adobe Audition або Sony Sound Forge), так і їх безкоштовними аналогами (Audacity або WavePad). Також для уповільнення композицій на комп'ютері ви можете скористатися діджейськимі програмами. За допомогою них ви зможете додати окремі звуки або навіть переписати частину композиції.
2
Запустіть програму і відкрийте в ній композицію, яку потрібно змінити. Виділіть за допомогою курсору потрібну частину аудіофайлу, натиснувши на ліву кнопку миші і протягнувши до кінця потрібної частини. Ви можете уповільнити як пісню цілком, так і її 3-секундний відрізок.
3
Скопіюйте виділений відрізок за допомогою функції редагування програми або просто натисніть Ctrl + C. Створіть новий файл і вставте в нього скопійований фрагмент. В меню програми виберіть пункт «Розтягнути» (Process/Time Compress/Expand, якщо програма не русифікована) і встановіть більше значення часу. Прослухайте результат своїх дій і якщо потрібно, подкорректируйте часовий відрізок.
4
Якщо це потрібно, вставте відредагований відрізок назад у композицію. Для цього за допомогою кнопки «Вирізати» позбудьтеся старого фрагмента і натисканням клавіш Ctrl + V вставте на його місце сповільнену частину. Якщо ви допустили помилку при вставці, натисніть клавіші Ctrl + Z і повторіть дію.
5
Збережіть отриманий файл. При збереженні ви можете встановити інший формат файлу, змінити частоту дискретизації, налаштувати многоканальность, а також встановити ID3 теги.